Itoudis: “Melih farklı boyut kazandırdı”

Anje

Global Mod
Global Mod
THY EuroLeague’nin 7. haftasında ağırladığı Sırbistan grubu Kızılyıldız’ı 93-79 yenen Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Dimitris Itoudis, makus savunmayla başlamalarına rağmen üçüncü çeyrekte toparlanarak galip geldiklerini söylemiş oldu.

Yunan çalıştırıcı, maçtan daha sonra yaptığı açıklamada, “Savunmamız fazlaca yeterli değildi. Oyun kurucularını tutamadık. Üçüncü çeyrekte toparlandık. Ligde bütün kadrolar epeyce düzgün, düzey çok yüksek. Atletler için kolay değil. Ulusal ekipte oldukları için Kızılyıldız kimi oyuncuları getiremedi. Melih Mahmutoğlu kenardan gelerek maça farklı bir boyut kazandırdı.” diye konuştu.

Fenerbahçe Beko ve Yunanistan Ulusal Kadrosu’nu birlikte çalıştırırken motivasyonunu nasıl koruduğu tarafındaki soruya Itoudis, “Çok güç bir şey. Fenerbahçe’ye teşekkür ediyorum. Kontratımda olmamasına karşın bana müsaade verdiler. Bana özel uçak gönderen Yunanistan’a teşekkür ediyorum. Burada kıymetli olan şey FIBA ve Avrupa Ligi ne istiyor? En âlâ oyuncuları istiyorlarsa, daha güzel irtibat kurmaları lazım. Yanlış bilmiyorsam 4 başantrenör hem kulüp hem ulusal grup çalıştırıyor. Bu kolay değil. Türkiye Basketbol Federasyonu maçları erteledi ulusal ekibe yardımcı olması için lakin Yunanistan yapmadı. FIBA ile Avrupa Ligi’nin standartları adil değil.” cevabını verdi.