İstek Kayaalp konuştu: “Hedef 9!”

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak, emeğinin karşılığını almak istediğini söylemiş oldu. Başarılı atlet mesleğiyle ilgili ise, “Hedefim natürel ki olimpiyatları altın madalya ile bırakmak. O gururu yaşayıp, olimpiyat madalyasıyla bu işi sonlandırmak en büyük hayalim” dedi.

RIZA KAYAALP ALTIN MADALYAYA ODAKLANDI

Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası, Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da sürüyor. Şampiyonada çaba edecek olan ulusal güreşçi İstek Kayaalp maksatları hakkında açıklamalarda bulundu. Mesleğinde 11 Avrupa şampiyonluğu, 4 Dünya şampiyonluğu bulunan rekortmen atlet, Dünya Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 kiloda altın madalya kazanarak ismini yeniden Türk güreş tarihine yazdırmak istiyor.

“HEDEFİM 9. DEFA MADALYA KAZANMAK”

Dünya Şampiyonası mesleğinde 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya bulunan ulusal güreşçi, şampiyona için hazırlıkların fazlaca âlâ geçtiğini vurgulayarak, “Yaz boyunca idmanlarımıza devam ettik. Son derece güzel hazırlandığımı düşünüyorum. aslına bakarsanız eksik olan kilomu da tamamladım. 130 kiloda mindere çıkacağım. İnşallah her şey güzel olacak. Ülkemize altın madalya kazandırmak en büyük gayem aslına bakarsan. 9’uncu sefer de Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak gayem. İnşallah bunu gerçekleştiririm. Bu emeğimizin karşılığını almış oluruz” diye konuştu.

“OLİMPİYAT MADALYASI AMACI…

32 yaşındaki başarılı sportmen, 2024 Paris Olimpiyatları gayesinden de bahsederek, “Dünya Şampiyonası’nı da olimpiyat seviyesinde yapılan, daha sıkıntı bir tertip olarak düşünüyorum zira bütün âlâ rakiplerin geldiği bir turnuva. Olimpiyata göre 2 kat fazla rakip geliyor. Olimpiyatın bir kotası var sonuçta. Burada olimpiyattan daha âlâ rakiplerle güreşebiliyoruz. O yüzden daha kuvvetli bir şampiyona. İnşallah buralarda muvaffakiyet kazanıp, olimpiyat yolunda emin biçimde ilerleyip, son güreşimizi olimpiyatta yapacağız. Olimpiyatta mindere çıkıp, bırakmak en büyük hayalim esasen. Buralar manidir bizim için. Buraları en güzel biçimde geçmek, madalyaların habercisidir. Benim gayem tabi ki altın madalya ile bırakmak. O gururu yaşayıp, olimpiyat madalyasıyla bu işi sonlandırmak en büyük hayalim. Olmaz ise de yapacak bir şey yok. En uygun biçimde çalışıyorum lakin nasip olmayacaksa üzülmeye de gerek yok. Her şey dünyada kalıyor. Biz elimizden geleni yapalım kazanmak için, takdir Allah’ındır. Olursa da hoş olur inşallah” açıklamasında bulundu.