İstek Gök: “Bilardo ile farkındalık oluşturacağım”

Anje

Global Mod
Global Mod
Bayanlar 3 Bant Bilardo şampiyonalarında üç sefer Türkiye birincisi olan ulusal bilardocu Dilek Gök, 20-22 Eylül’de Hollanda’da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası öncesi Batman’da idmanlarını sürdürdü.

ARZU GÖK, SPORDA FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

12 yıl evvel arkadaşları aracılığıyla tanıştığı bilardoyla profesyonel olarak ilgilenmeye başlayan Gök, genel klasmanda 8 Türkiye üçüncülüğünün akabinde 3 kere Türkiye birincisi olma başarısı gösterdi. Bayanlar 3 Bant Bilardo Dünya Şampiyonası’na hazırlanan ve ağır bir idman süreci geçiren Gök, ziyaret ettiği farklı kentlerde gerçekleştirdiği idmanlarla spor kısmında farkındalık oluşturuyor.

Şırnak’ın akabinde Batman’a gelen Gök, Karşıyaka Spor Kulübü’nün bilardo idman salonunda 5 gün boyunca idman yaptı. Sportif faaliyetleri haricinde toplumsal sorumluluk projelerine de katılan Gök, bilhassa dezavantajlı çocukları bilardo ile tanıştırıp onlara bu sporu sevdirmeyi amaçlıyor.

“HAFTADA 20 SAAT İDMAN YAPIYORUM”

Ulusal bilardocu Dilek Gök, Hollanda’da, 20-22 Eylül’de düzenlenecek Bayanlar 3 Bant Bilardo Dünya Şampiyonası’nın gerçekleştirileceğini söylemiş oldu. 9 Eylül’de Almanya’nın Hamburg kentinde ulusal ekip kampına katılacağını söz eden Gök, yalnızca 6 başarılı atletin bir ortada olacağı kampta ülkesini temsilen yer alacak olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Gök, ekim ayında Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Etap Karşılaşmaları’nın da yapılacağını hatırlatarak, “Birinci etap geçtiğimiz aylarda yapıldı ve ben orada şampiyonluğumu kazandım. daha sonrasında aralık ayında şampiyonanın final etabı gerçekleşecek. Yıl sonunda genel klasman puanına bakılırsa klasman şampiyonluğu ilan edilecek.” dedi.

Ağır idmanlarla dünya şampiyonasına hazırlandığını belirten Gök, Giresun’da bir idman salonunda çalışma yaptığını tabir ederek, şunları söylemiş oldu:

“Haftada 5 gün, günde yaklaşık 4 saat idman yapıyorum. İdman metotlarımı en güzel biçimde uyguluyorum. Ardından idman metodunda yer alan zihin idmanları var. Bunu da günlük gerçekleştiriyorum. Batman’ın fazlaca seviyorum. Doğu’nun her kentini seviyorum. Bundan dolayı Batman’da da 5 günlük idman gerçekleştirdim zira burada, dünya çapındaki müsabakalarda ülkemizi temsil eden bir sportmen olarak görünmem, biroldukca kişinin beni örnek alması epey büyük bir gurur.”

“ÇOCUKLARI SPORDA DAHA ÇOK DAHİL EDECEĞİZ”

Sportif faaliyetlerinin haricinde toplumsal sorumluluk projeleriyle de ilgilendiğini lisana getiren Gök, bu projelerin kendisi için fazlaca kıymetli olduğunu vurguladı.

Gök, bilardoda farkındalık yaratmak istediğini anlatarak, bunun için de turnuvalar haricinde sportif faaliyetler gerçekleştirdiğini aktardı.

Şırnak’ı da ziyaret ettiğini, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü yetkilileriyle bir ortaya geldiğini belirten Gök, şu biçimde dedi:

“Şırnak’ta önemli çalışmalar var. Eğitim süreci başladıktan itibaren gençler ve çocuklara ulaşacağız. Zihin ve algı sorunu yaşayan, ders sorunu yaşayan çocuklarımıza öncülük edeceğiz. Bilardo ile konsantrasyonlarını sağlayıp, kendi şimdiki hayatlarında bunu uygulamalarına yardımcı olacağız. Çocukları spora daha hayli dahil etmeye çalışıyoruz. Yakında başlayacağız. Önemli manada idman metotlarıyla derslerimiz başlayacak.”

Gök, bilhassa unsur bağımlısı bireylere eğitim vereceklerine işaret ederek, bu şahısların önemli problemler ve travmalar yaşadıklarını, sporla bu bireylerin hayatlarını dolu dolu ve faydalı bir biçimde geçirmesini sağlayacaklarını kaydetti.