İşitme Engelliler Futbol Karşılaşma Temsilciliği Kursu yapıldı

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu, “Futbol Karşılaşma Temsilciliği Kursu” yapıldı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen kursa 55 aday katıldı.

Federasyon lideri Kerim Vural, iştirakçilere hitaben yaptığı konuşmada Türkiye’de yaşayan 3,5 milyona yakın işitme engellinin spora yatkın olanlarını spora kazandırabilmek ve hayatlarına bir şeyler katabilmek için çalıştıklarını söz etti.

Federasyon bünyesinde 11 yıldır işitme engellilere takviye olmak ve onları bir adım daha ileri götürmek için çaba gösterdiklerini lisana getiren Vural, “Federasyonun lokomotif branşlarından bir adedidir futbol. Dünyada gösterdiğimiz büyük muvaffakiyetleri ülkemizdeki liglerde de gösterme üzere bir hayalimiz var. Dünyada ulusal grubumuz, tüm rakiplerini yene yene sonuca varıyor lakin benim gözlemlediğim, 11 yıldır edindiğim deneyime göre Türkiye’deki liglerimiz içerisinde bu kalite bu düzey çabucak hemen yok.” dedi.

Dünyadaki başarıyı liglerde de göstermek istediklerini aktaran Vural, şu biçimde devam etti:

“Bizde 24 branş var. 24’ün bir tanesi futbol. Şöyle yola çıkıyoruz; futbolu alıp bir düzeye getirip daha sonrasında öteki branşları da onun peşinde kurumsallaştırıp sürdürülebilir hale getirmek istiyoruz. Çok önemli manada futbola hem vakit harcıyoruz birebir vakitte para harcıyoruz. Bu harcamaların karşılığında gerçek manada profesyonel bir lig olması gerekiyor. Bunu sağlamak istiyoruz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine “tam destek” verdiğini vurgulayan Vural, “O dayanakların altında bizim kalmamız. O takviyeleri alıp federasyonumuzu sahiden olması gereken düzeye ulaştırmamız gerekiyor. Ben 11-12 yıldır bunun için çaba ediyorum, uğraşıyorum. Son bir yıldır epey oldukça daha fazla uğraşıyorum. Sizden de birebir uğraşı birebir dayanağı alacağımızı düşünüyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.