Irak Okçuluk Ulusal Grubu Türk başantrenöre emanet

Anje

Global Mod
Global Mod
Uzun yıllar Türk Ulusal Ekibi’nde, başta olimpiyatlar olmak üzere Türkiye’yi tüm kategorilerde atlet olarak temsil eden ve ulusal kadroda antrenör olarak bakılırsav yapan Vedat Erbay, 2. kere Irak Okçuluk Ulusal Grubu’nun başantrenörlüğüne getirildi.

Irak Ulusal Olimpiyat Komitesi Lideri Raad Hamudi ve Irak Okçuluk Federasyonu Lideri Saad el Meşhedani’nin de iştirakiyle Bağdat’ta düzenlenen imza merasiminde Erbay, bir yıllık kontrata imza attı.

Vedat Erbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir daha Irak Ulusal Kadrosu Başantrenörlüğü misyonuna getirildiği için memnun olduğunu söylemiş oldu.

Birinci kamplarını Bağdat’ta 18 sportmen ile yapacaklarını belirten Erbay, şu biçimde konuştu:

“İlk maksadımız 6-11 Mayıs tarihlerinde Irak’ın Süleymaniye kentinde yapılacak olan Asya Okçuluk Kupası olacak. Burada âlâ sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Bu turnuvanın akabinde Antalya’da kampa gireceğiz. Kamp bitiminde Konya’da 9-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan 5. İslami Dayanışma Oyunları’na katılacağız. Irak Ulusal Grubu, yabancısı olmadığım bir kadro. Daha evvel de ulusal kadrosu çalıştırmıştım. Sporcularımı tanıyorum. Irak’ı milletlerarası arenada en yeterli biçimde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız.”

Erbay, Irak Ulusal Grubu’nda 2012-2015 senelerında yaptığı başantrenörlük nazaranvinde, Arap ülkeleri içinde tüm kategorilerde birincilikler aldıklarını söylemiş oldu.

Erbay ayrıyeten, büyüklerde Avrupa Kupası ikinciliği, dünya kupası ikinciliği üzere değerli dereceler elde ettiklerini belirterek, gençler ve kadet kategorilerinde ise dünya şampiyonluğuna ulaşan atletleri olduğunu kaydetti.