İki yıl daha sonra birinci kere yüz yüze konser yapan BTS: Ağlayacak üzere olduk

Irina

New member
Pandemi niçiniyle turnelerini iptal etmek zorunda kalan K-pop kümesi BTS, iki yıllık pandemi içinden daha sonra birinci kere yüz yüze konser verdi. Küme üyelerinden Jin, “Hata yapmaktan korkuyorduk ancak bu bizim daha hayli çalışmamızı sağladı. Herkes ağlayacağını söylüyordu lakin kimse ağlamadı” dedi.

Güney Koreli pop grubu BTS, iki yıllık pandemi içinden daha sonra birinci defa yüz yüze konser verdi. Los Angeles’ta sergileyecekleri performanslara cumartesi başlayan BTS, SoFi Stadyumu’nda 4 konser gerçekleştirecek.

“Galiba ağlayacağım’ demişti”

NTV’nin Independent’ten aktardığı haberine nazaran, pazar günü gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan kümenin 28 yaşındaki üyesi Jin, “Konserdilk evvel daima kendi ortamızda konuşuruz ve yeşil odada toplanırız. Birinci müzik olan On’u söylemedilk evvel herkes, ‘Galiba ağlayacağım’ demişti” sözlerini kullandı.

Jin, “Hata yapmaktan korkuyorduk lakin bu bizim daha hayli çalışmamızı sağladı. Herkes ağlayacağını söylüyordu ancak kimse ağlamadı” dedi.

BTS’in en sevilen üyelerinden biri olan 26 yaşındaki Jimin ise şunları lisana getirdi:

“Çok gergindim, korkuyordum. Bugün rahat olacağım.”

Pop yıldızları her ne kadar gergin olsalar da sahnelere dönmekten son derece mutlu olduklarını belirtti.

22 Kasım’da düzenlenen Amerikan Müzik Ödülleri’nde üç ödül birden kazanan BTS’in en genç üyesi, 24 yaşındaki Jungkook ise canlı konser vereceklerine bir süre inanamadığını söylemiş oldu. Jungkook konserler için gerekli enerjiyi Amerikan Müzik Ödülleri’nin verdiğini belirtti.

Kümenin önderi 27 yaşındaki RM de “Beni tanım edemeyeceğim biçimde duygulandırdı” dedi.

BTS sahnelerden uzak kalsa da pandemi devrinde 197 ülkede yayımlanan ve milyonlarca hayranın takip ettiği çevrimiçi konserler gerçekleştirmişti.

Kümenin Los Angeles’taki performansları 1 ve 2 Aralık’ta devam edecek.