Iğdırlı boksör Mukadderat, Avrupa şampiyonu olmak için yumruk sallıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonu Iğdırlı Mukadderat Ödün, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak için uğraşıyor.

Kick boksla başladığı spor hayatına boks ile devam eden 16 yaşındaki Mukadderat Ödün, bu yıl temmuz ve ağustos aylarında Kırıkkale’de yapılan Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Ulusal forma altında İtalya’da yapılacak Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmayı amaçlayan Ödün, tertipte Türk bayrağını dalgalandırmak için ağır biçimde idmanlarını sürdürüyor.

– “Bu tempomu hiç düşürmek istemiyorum”

hiç bir zorluğun kendisine pürüz olmadığını söz eden Ödün, şöyleki konuştu:

“Günde sabah ve öğlenden daha sonra olmak üzere çift idman yapıyorum. Bu tempomu hiç düşürmek istemiyorum. İnşallah ülkeme hoş derecelerle kazandıracağım. Özellik bayan arkadaşlarıma spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Zira hem kendilerini muhafazayı başarırlar tıpkı vakitte hayatlarında elde edecekleri başarılarla kimsenin eline bakmadan kendi ayaklarının üstünde durmayı da öğrenirler. Iğdır’da, Türkiye’nin çatısı olan Ağrı Dağı’nın eteklerinde yaşayan biri olarak azimle başarılı dereceler elde ederek, sporda tepelerde olmayı hedefliyorum.”

Antrenör Murat Kızılkuş da Baht’ın yeteneğine dikkati çekerek, “İtalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 10 yaşından beri Kader’le çalışıyoruz. Çok yetenekli bir atlet. Azimli bir biçimde çalışıyor, yolunun fazlaca açık olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.