Hukuk fakültesi mezunu pazarcı genç: Mecburen, çalışmak zorundayım

ahmetbeyler

Active member
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da semt pazarını ziyaret etti, esnafın sıkıntısını dinledi.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir gencin pazarcılık yaptığını nazarann Bülbül, gence “niçin avukatlık yapmadığını” sordu. Pazarcı, Bülbül’e şunları söylemiş oldu:

‘Mecburen para kazanmam gerekiyor’

“Geçim probleminden yapamadım. Konya’da yaşarken korona başladı, para yoktu cebimizde mecburen babamın yanına geldim. Geçim problemi var. Mecburen, yardım etmek zorundayım. Maddi düşünce var. Geçinemiyoruz zira. Benim, konutta dört tane okuyan kardeşim var. Dört tane kardeşime bakıyorum, mecburen çalışmak zorundayım. İmtihanım var, Ankara’ya gitmem lazım. Gidemiyorum. İcra müdürlüğü imtihanım vardı ona girecektim, daha doğrusu geçti. İkinci alımlar var, ona hazırlanmam gerekiyor. Ona da hazırlanamıyorum. Zira çalışmak zorundayım”

Bülbül, şu açıklamayı yaptı:

“AKP iktidarı ülkeyi bu duruma getirdi. Vatandaş pazara geliyor yalnızca bakmakla yetiniyor. Ne kendi istediğini alabiliyor ne de çocuğunun istediğini alabiliyor. Ben de hukukçuyum, avukatım. Benim meslektaşım burada pazarcılık yapıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. AKP iktidarı ülkeyi resmen uçuruma sürüklüyor, artık milletin canına tak etti. bir daha burada davet yapıyoruz, derhal seçim olmalı artık millet sandıkta sonucunı vermeli ve bu iktidar değişmeli”