Hokeyci Sinem Yalçın ulusal formayı 100’den çok defa giydi

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Bayan Hokey Ekibi oyuncusu Sinem Yalçın, bugüne kadar ulusal forma ile 100’ün üzerinde maça çıktı.

Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Bayanlar Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Amasya Spor Salonu’nda kamp yapan A Ulusal Bayan Hokey Kadrosu oyuncularından 28 yaşındaki Sinem Yalçın, bu spora aile dostları ulusal hokeyci Gazel İnanç aracılığıyla 10 yaşında başladı.

vakit içinde başarılı bir hokey atleti olan ve 2008 yılında birinci sefer ulusal kadroya seçilen Sinem, kayıtların bulunduğu 2015 yılından daha sonra ise ulusal grupla 91 maça çıktı.

beraberinde Ankara Keçiören Şehit Enis Kırımlı Ortaokulu’nda vücut eğitimi öğretmeni olan Sinem, bugüne kadar 100’ün üzerinde ulusal formayı giydi.

Gaziantep Polisgücü’nde oynayan Sinem Yalçın, AA muhabirine, hokeye kardeşiyle “sosyal aktivite olsun” diye başladıklarını, kardeşinin sonrasındasında spordan koptuğunu fakat kendisinde tutkuya dönüştüğünü söylemiş oldu.

bununla birlikte vücut eğitimi öğretmenliği yaptığını belirten Sinem, çocukların elinden tutup spora yönlendirmeyi, hayatlarını değiştirmeye katkı sağlayabilmeyi amaçladığını anlattı.

– “İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum bir epeyce maçım vardır”

Hokeyin ömrünü değiştirdiğini vurgulayan ulusal sportmen, şu biçimde devam etti:

“Evliyim. Sporun evliliğe, evliliğin spora olumsuz tesiri ya da anne olmanın hiç bir mahzuru olmadığını düşünenlerdenim. Dünyanın bir fazlaca ülkesini gezip, muvaffakiyet hissini yaşadık. Ailemizi bu türlü gururlandırdığımız için memnunum. bir fazlaca atletin kıssası, bayan ve erkek örnekleri mevcut. Bu bağlamda sporun insanın ömrünü değiştirdiğini, eğitime olumlu katkısı olduğunu hatta hayatını değiştirdiğini düşünüyorum.”

Ulusal sporculuğun tanım edilemeyecek bir his olduğuna işaret eden Sinem, “İstiklal Marşı’mızı ağlayarak okuduğum bir epeyce maçım vardır. Ben ülkemi, ulusal hislerimle temsil ediyorum. Hokeyin, bilhassa bayrağımızın benim için yeri epeyce manalı. Tıpkı heyecan ve gururla ülkemizi temsil etmeye devam edeceğim.” dedi.

Salon Hokeyi Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda da oynamak istediğini lisana getiren Sinem, “100’den çok olmuştur sanıyorum, Balkanlar ile birlikte zira hayli uzun yıllarımı verdim. Umarım hala formumu koruyup ulusal gruplara, ülkeme faydalı olabilirim. Sanırım 100. sefer ulusallığı geçtim. Gururluyum ülkemi 100 kere temsil ediyor olmaktan. Bu, federasyonumuzun, antrenörlerimizin ve atletlerimizin büyük başarısıdır.” diye konuştu.

Avrupa’nın en güzel sekiz grubunun dünyada da birinci sekiz sırada yer aldığını belirten Sinem, “Salon Hokeyi Bayanlar Avrupa Şampiyonası, bizim için dünya şampiyonası statüsünde. Dünyanın en düzgün oyuncularıyla uğraş edeceğiz. Büyük bir gurur.” dedi.