Hobisi bilek güreşinde dünya ikinciliğine ulaştı

Anje

Global Mod
Global Mod
Hobisi bilek güreşinde dünya ikinciliğine ulaşan Kadir Oturakçı, 2023 yılındaki şampiyonalar için çalışmalarını sürdürüyor.

Yalova Belediyesinde bilgi süreç çalışanı olarak bakılırsav yapan 41 yaşındaki Kadir Oturakçı, 10 yıl evvel arkadaşlarıyla bilek güreşi yapmaya başladı.

Arkadaşlarının “Bileğin bükülmez.” diyerek motive etmesiyle başladığı bilek güreşine 6 yıldır lisanlı devam eden Kadir Oturakçı, idmanlarını belediyeye ilişkin spor salonunda yapıyor.

Türkiye şampiyonasında sağ ve sol kolda ikincilik dereceleri elde ederek ulusal gruba seçilen Kadir Oturakçı, geçen ay Antalya’da düzenlenen 43. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda da sol kolda gümüş, sağ kolda bronz madalya kazandı.

– “Haftada 5-6 idmanla…”

Kadir Oturakçı, haftada 5-6 idman yaparak gittiği Türkiye şampiyonasındaki dereceleriyle ulusal gruba seçildiğini söylemiş oldu.

AA muhabirine yaptığı açıklamada Antrenör Dursun Başkan’a dayanağı için teşekkür eden Kadir Oturakçı, “Hocalarımız bizimle ilgilenmeye başladı. Daha fazla çalışmaya başladık. Yemek, idman planlarımızı oluşturduk. Haftada 5-6 idman yaptık ve Türkiye şampiyonasında elde ettiğim derecelerle de ulusal ekibe seçildim.” tabirlerini kullandı.

Muvaffakiyetlerini dünya şampiyonasında devam ettirdiğini aktaran Kadir Oturakçı, “Sol kolda dünya ikinciliği, sağ kolda da dünya üçüncülüğü kazandım. Dünya şampiyonasında da bayrağımızı dalgalandırdığımız için fazlaca memnun oldum.” diye konuştu.

Belediyedeki mesaisinin akabinde 2-3 saat spor salonunda çalıştığını anlatan Kadir Oturakçı, şöyleki devam etti:

“Sıradaki amacımız 2023 yılındaki şampiyonalar. Evvel martta bin 500-2 bin kişinin katılacağı Türkiye şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonaya hazırlanacağız. daha sonra Avrupa şampiyonası var. Ondan 3-4 ay daha sonra da bir daha dünya şampiyonası var. Daha fazla çalışacağız, daha güzel yerlere geleceğiz.”

Yalova Belediye Lider Vekili Mustafa Tutuk ise Oturakçı’nın başarısı ile gurur duyduklarını söylemiş oldu.