Hatay’da 25 ülkeden 800 öğrenci, Zeytin Toplama Şenliği’nde buluştu

Ideast

New member
Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi’nde bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Zeytin Toplama Şenliği’ne 25 ülkeden 800 öğrenci katıldı.

İnsani Yardım Vakfı’nın organize ettiği şenlikte 800 öğrenci, barış ve kardeşlik için zeytin hasadı yaptı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan aktiflikte öğrenciler şiir okudu, folklor gösterisi sundu.

“Zeytin bizim için önemli”

DHA’da yer alan habere göre; aktifliğin mesken sahipliğini yapan İnsani Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Gülsatar, “Zeytin bizim için kıymetli. Nasıl ki zeytin 2 bin yıl, 3 bin yıl yaşayıp köklerini toprağa sarıyorsa, bizler de yetiştirmek istediğimiz jenerasyonlarla ilgili toprağa sağlam bir biçimde basmak ve onları sağlam bir biçimde yetiştirmek maksadıyla bu aktifliği her sene düzenliyoruz. Yerleşkemizde nasıl ki bu zeytinlerimiz meyveye durduysa, çocuklarımız da bu sene mezun oldular. Allah’a şükürler olsun. Neredeyse mezunlarımızın tamamı ülkemizdeki değişik üniversitelere yerleşti.”

“Çocukları yetiştirdik”

“Mezun ettiğimiz 52 öğrencinin 48’i değişik üniversitelere yerleşmiş oldu. Reyhanlı üzere bir yerde dünyanın ve ülkemizden gelen çocukların okumuş olduğu memleketler arası hüviyete sahip bir okul haline geldik. İnşallah önümüzdeki senelerda Türkiye’nin birfazlaca vilayetinden, dünyanın geri kalan ülkelerinden çocukların iştiraki ile yerleşkemiz daha varlıklı renk, ırk ve lisanlara sahip hayli kültürlü ve epeyce lisanlı bir ortam olarak eğitime öğretime devam edecektir”
dedi.