Hatay Büyükşehir Belediyespor’un gözü Avrupa kupalarında

Anje

Global Mod
Global Mod
Hentbol Erkekler Harika Lig’de uğraş eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde üst sıralarda yer alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Savaş Yüksek, AA muhabirine, bu dönem takımlarına kattıkları yeni oyuncularıyla başarıyı yakalamak istediklerini söylemiş oldu.

Kadrosunun ligde 2 yıldır çaba verdiğini anlatan Yüksek, bu dönem yeniledikleri takımla ligde en güzel yerlere gelmek istediklerini belirtti.

Hoş bir hazırlık devri geçirdiklerini aktaran Yüksek, şu biçimde konuştu:

“İki dönemdir Harika Lig’de uğraş ediyoruz. Geçen sene gayemiz ligden düşmemekti, birinci 8’de bitirdik. Bu sene daha hoş bir takım kurduk ve gayemiz, başarabilirsek Avrupa kupasında gayret etmek. Geçen yılki takımımızdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu dönem eksik kalan yerlere daha uygun oyuncular alarak döneme başladık. Âlâ desteklerle yeterli bir kadro olduğumuzu düşünüyorum. Gruba gelenlerin birden fazla meslekli ve maksadı olan atletler, umarım onlarla istediğimiz amaca ulaşırız.”

– Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Yeni transferlerden ulusal hentbolcu Cemal Kütahya, amaçları ve hoş bir yapılanması bulunan gruba dahil olmanın memnunluğunu yaşadığını söylemiş oldu.

Gruptaki arkadaşlık ortamının epeyce düzgün olduğunu, bunun da gün geçtikçe alana yansıyacağını anlatan kaptan Cemal, “Bu sene play-off sistemi var. Olağan dönem bittikten daha sonra birinci 8 ekip kendi içinde play-off oynayacak. Onun için lig epeyce uzun olacak. Ekip olarak amacımız öncelikli olarak birinci 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım dönem sonunda Avrupa’ya giden gruplardan biri de biz oluruz.” tabirlerini kullandı.

– Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en üst sırada bitirmek”

Beykoz Belediyespor’dan transfer edilen kaleci Mehmet Emre de kadrodaki yardımlaşma ve arkadaşlığın en üst seviyede olduğunu belirtti.

Ligin tezli kadrolarından biri olduklarını lisana getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu dönemin epeyce sıkıntı olacağını düşünüyorum. Bu dönem 7-8 tane tezli olma gayreti içerisine giren grup olduğunu görüyoruz. Biz de o kadrolardan biriyiz. Gayemiz ligi en üst sırada bitirmek. Daha evvel Avrupa kupalarında oynadım. Geçen sene Beykoz Belediyespor’da gayret ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Muvaffakiyete aç kulüplerde çaba etmeyi epeyce seviyorum. Rakiplerimiz epey şiddetli ancak biz de elimizden gelen en uygun çabayı verip şayet başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”