Hasta tavşanı, kliniğin önünde vefata terk etti: ‘Bir cana kıymak bu kadar kolay olmamalı’

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Cebeci Mahallesi Atatürk Bulvarı Caddesi üzerinde, 29 Ağustos Pazartesi günü saat 20.00 sıralarında bir kişi yanındaki çocukla, konutta beslediği tavşanı hasta olduğu için cadde üzerinde bulunan veteriner kliniğine getirdi.

Kliniğin kapalı olduğunu nazarann kişi kliniğin sorumlu veteriner tabibi Volkan Altay’ı arayarak, tavşanın hasta olduğunu ve iştahsızlık başladığını söylemiş oldu. Altay, kliniğin 19.00’da kapandığını belirterek, 24 saat hizmet veren kliniklere götürmesi tarafında tavsiyede bulundu.

Sabah kliniği açmaya gelen Volkan Altay, kutuyu fark etti. Kutuyu açan Altay, ortasında meyyit bir tavşan olduğunu gördü. Güvenlik kamerası imajlarını izleyen veteriner, kendisini arayan kişinin tavşanı kutu içerisinde kliniğin önüne bırakarak, gittiğini gördü.

“BİR CANA KIYMAK BU KADAR KOLAY OLMAMALI”

İzlediği imgelere şaşıran Altay, “Biz akşam 19.00’da kliniğimizi kapatıyoruz. Saat 20.00 üzere evdeyken cep telefonum çaldı. Arayan kişi, bir tavşan olduğunu ve iştahsız olduğunu söylemiş oldu. Bende kendisine kapalı olduğumuzu, 24 saat açık olan klinikler olduğunu belirttim. Hatta götürmesi tarafında tavsiyede bulunduğum klinikler de oldu. Lakin sabah geldiğimde kliniğin bahçesine bırakılmış, terk edilmiş ve ölmüş bir tavşana rastladım. ondan sonrasında kamera kayıtlarına baktığımda arayan kişi ile bırakan kişinin birebir olduğunu anladım. Çok erken bir saat. halbuki gdolayılebilecek onlarca klinik vardı. O yüzden bir cana kıymak bu kadar kolay olmaması gerekiyor” diye konuştu.

“BIRAKMAK İSTEDİM, BIRAKTIM’ DİYEREK TELEFONU KAPATTI”

Tavşanı kliniğin önüne bırakan kişiyi aradığını belirten Altay, ikinci şoku bu toplantıda yaşadı.

Altay,Tavşanı bırakan kişiyi aradım. Kendisi bana, ‘ben getirdim. daha sonra baktım tavşan ölmüştü, bıraktım’ dedi. Kendisine bu sefer de, ‘Cenaze buraya bırakılır mı?’ diye sordum. ‘Bırakmak istedim, bıraktım’ diye karşılık vererek, telefonu kapattı. Kamera kayıtlarını izlediğimiz de çocukla bir süre konuşuyorlar, gidip geliyorlar. daha sonra gidiyorlar. Her biçimde çocuğu ikna etmeye çalışıyordu” dedi.

Yaşanan olay güvenlik kamerasına yansıdı.