Halk TV ekranı Saraçhane olmalı

ahmetbeyler

Active member
Bu sıradane alınacak bir ceza değil. Bu kınamayla geçiştirilecek ceza değil. Bu iki tweet atılarak reaksiyon gösterilecek ceza değil…

İmamoğlu’na verilen siyaset yasağı her neyse Ayşenur Arslan üzerinden Halk TV’ye kesilen ceza da birebir şey…

Nasıl İmamoğlu’nun elini ayağını bağlamak için (susturamayacaklarını biliyorlar!) siyaset yasağı koydularsa… Halk TV’nin sesini kesmek için birinci adımı attılar…

Bence büsbütün Saray operasyonu!..

Çünkü hiç bir hakim Saray’ın onayı olmadan 16 milyonluk kentin liderine eften püften niçinle siyaset yasağı getiremezse…

hiç bir bürokrat da Saray’dan müsaade almadan Türkiye’nin en epeyce izlenen haber kanalına eften püften niçinlerle ceza yağdıramaz…

Bu yüzden Halk TV ekranı Saraçhane olmalı dedim. Bu ülkenin özgür olmasını isteyen herkes, AKP’lisi, MHP’lisi, CHP’lisi, Âlâ Partilisi, TİP’lisi, HDP’lisi, Deva Partilisi, Gelecek Partilisi, Saadetlisi özetlemek gerekirse tüm partiler Halk TV’ye sahip çıkmalı.

Tüm başkanlar reaksiyon göstermeli. Tüm önderler Halk TV ekranını Saraçhane yapmalı.

Ayşenur Arslan
terörü mimikle övmüşmüş!

Mimikle terörü övmek, yani takviye vermek, art çıkma cürmü işlemişmiş!

Vay vay vay…

Bu sonucu alanlar yarın savcılığa teröre dayanak verme argümanıyla kabahat duyurusunda bulunsunlar da bakılırsayim…

Bugün mimik yoluyla terörü övme suçlamasına ses çıkarmazsak yarın emojilerle de teröre dayanak verildiği suçlaması yapılır. Hatta ceza kesilir. Telefon marifetiyle emojiler yollayarak darbe daveti yapıldığı, iktidarı devirmek için halkı ayaklanmaya çağrıldığı sav edilir…

İddia bile edilmez karar verilir.

O da yetmezse sübliminal bildiri vermek hatası uydurulur, bir daha ceza kesilir. Yani şuur altına hitap etmek yoluyla kabahat işlendiği nedeni öne sürülerek.

Gülmeyin…

Siz ne anlatırsanız anlatın. Ne söylerseniz söyleyin birileri çıkar, örneğin RTÜK, örneğin bir hakim senin asıl niyetin öteki diye cezalandırır. Mahpusa atabilir! Örneği yok değil, var.

Bu işin sonu yok…

Ülkelere dikta rejimleri bu biçimde geliyor…

Mimikle övdün diye başlıyor, emojilerle takviye verdin diye sürüyor sübliminal iletiye kadar gidiyor.

Bu sebeple diyorum ki; muhalefet RTÜK’ün bu sonucunı fazlaca ciddiye almalı…

Çünkü bu başlangıç. Altını tekrar çiziyorum İmamoğlu’na verilen siyaset yasağı kadar önemli…

Yazıya noktayı koymadan evvel iki notum var…

BİR: Kendini demokrat tanımlayan gazeteciler/yayın yönetmenleri/ muharrirler bakalım bu karara ne reaksiyon gösterecek? Merak ediyorum.

İKİ: Benden tavsiye telefonlarınızdaki emojileri fazla kullanmayın.