Halit Kıvanç’ın ismi Gaziosmanpaşa’da stada verildi

Anje

Global Mod
Global Mod
Ekim ayında vefat eden spor basınının duayen isimlerinden Halit Kıvanç’ın ismi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafınca Gaziosmanpaşa’da yapılan stada verildi.

İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, Halit Kıvanç’ın eşi Bülbin Kıvanç ve oğlu Ümit Kıvanç, statta bir ortaya geldi.

Halit Kıvanç’ın Türk sporu ve televizyonculuğuna paha kattığını, hem de kişiliğiyle topluma örnek olduğunu tabir eden İlker Öztürk, merhumun ismini stada vermekten dolayı epeyce keyifli olduklarını lisana getirdi.

Gaziosmanpaşa’nın Küçükköy semtinde yaptırılan, tabanı FIFA onaylı, 5 bin seyirci kapasiteli stadın ilçedeki 24 amatör kulüp tarafınca kullanılacağını anlatan Öztürk, “Bu stadın Halit Kıvanç üzere epeyce değerli bir kişinin ismiyle Türk sporuna katkı sağlaması bizim için hayli pahalıdır. Çok kısa bir müddetde bu stat faaliyete geçecektir.” diye konuştu.

Bülbin Kıvanç da Halit Kıvanç’ın isminin stada verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Biz 72 yıllık evliydik. Doğal fazlaca memnun oluyorum isminin bu biçimde bir stadyuma verilmesine. Keşke kendi de sıhhatinde bu biçimde bir memnunluğu yaşasaydı.” tabirlerini kullandı.

Ümit Kıvanç da merhum babasının isminin stada verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Babamın ismi bir yere verilecekse bunun futbolla ilgili bir yer olması bizi ayrıyeten mutlu ederdi. Semt stadı olması, biroldukca kulübün yararlanacak olması ve burada sportmenlerin yetişecek olması beni ayrıyeten sevindiriyor. Bunun epey yakışacağını düşünüyorum. Onun için fazlaca teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.