Hakan Demir, Manisa BB’ye kan getirdi

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde 9. haftanın kapanış maçında deplasmanda Aliağa Petkimspor’u 90-84 mağlup eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başantrenörü Hakan Demir, yeni ekibinin başında yeterli bir başlangıç yaptığını söylemiş oldu.

Demir, yaptığı yazılı açıklamada, ligde 6 hafta daha sonra galibiyetin kendilerini memnun ettiğini vurguladı. Bu galibiyetin hem kendisi birebir vakitte kadro için değerli olduğunu aktaran Demir,

“Aliağa fazlaca âlâ bir grup, epeyce da âlâ oynuyorlar. Buraya gelen herkese karşı epey yeterli oynadılar. Bu hafta buraya geldiğimizde biz de ligin son sırasındaydık. Olağan ki bir moral bozukluğu var, güvensizlik var. Rakip bize göre daha inançlı bir grup. Maçın ortasında biroldukça iniş çıkış oldu lakin kadrom epey âlâ bir tepki verdi. Benim için de düzgün bir başlangıç oldu. Grubun kapasitesini gördüm. Uygun olacak inşallah.”

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un yüksek bir potansiyele ve uygun bir tertip yapısına sahip olduğunu lisana getiren Demir, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Geldiğim andan itibaren bu tertibin epeyce yeterli bir noktaya gidebileceğini gördüm. İnşallah adım adım epey güzel yerlere geleceğiz. Lig hoş, bizim ligin içine girmemizle bir arada lig daha da hoşlaşacak. Alışılmış maçın sonunda yaşanmaması gereken şeyler oldu fakat keşke yaşanmasaydı. Güvelik daha âlâ olabilirdi. Aliağa’yı da tebrik ediyorum, uygun bir uğraş oldu. Grubumu da tebrik ediyorum, yinedan işin içine girdik diye düşünüyorum.”