Haftanın birinci iş gününde yol durumu: Trafikte ve karayollarında son durum

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları niçiniyle 21.00-07.00 saatlerinde her iki istikamet kesitler halinde trafiğe kapatılacak. Bu niçinle ulaşım, öbür istikametlerden iki taraflı sağlanacak.

Anadolu Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları sebebiyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım başka istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Muğla-Kale yolunun 27-32. kilometrelerindeki üretim çalışmaları ötürüsıyla ulaşım tek şeritten denetimli devam ediyor.

Aydıncık-Silifke yolunun 33-35, 50-51 (Boğsak mevkisi) ve 53-54. kilometrelerindeki (Silifke-Taşucu-Ovacık) üretim çalışmaları niçiniyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.

Sakarya-Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerindeki üstyapı bakım ve tamir çalışmaları sebebiyle ulaşım Sakarya istikametinden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Kayseri-Niğde yolunun 57-63. kilometrelerindeki bakım, tamirat ve asfalt çalışması ötürüsıyla şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Tokat-Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki üretim çalışmaları niçiniyle ulaşım denetimli sağlanıyor.

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 50-63. kilometrelerinde şev paklığı ve çelik ağ uygulama çalışması yapılıyor. Bu sebeple yol aralıklarla trafiğe kapatılarak, ulaşım tek şeritten denetimli sürdürülüyor.

Diyarbakır-Siverek yolunun 38-40. kilometrelerindeki imal, bakım ve tamir çalışmaları ötürüsıyla ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli devam ediyor.

Şarkışla-Kaynar-Pınarbaşı yolunun 16-24. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları niçiniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.