GÜZEL Parti başkanı Meral Akşener’den AKP’ye sert reaksiyon: ‘bu biçimde sığ bir bakış açısı olabilir mi?’

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
GÜZEL Parti önderi Meral Akşener, toplumsal medya hesabından partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmadan bir görüntü kesiti paylaşarak iktidarın iktisat siyasetlerini eleştirdi.

Akşener, paylaştığı görüntüde “AK Parti iktidarının, berbat tarım siyasetleri, çiftçilerimize zahmet çektirmeye devam ediyor. Tarıma düşman bakan gitti, lakin miras bıraktığı zulüm, motamot sürüyor. Bay Kriz ise hâlâ, utanmadan, besin fiyatlarındaki artışa karşı, ithalatı deva olarak sunuyor” sözlerini kullandı

Akşener şu sözleri kullandı:

• AK Parti iktidarının, berbat tarım siyasetleri, çiftçilerimize zahmet çektirmeye devam ediyor. Tarıma düşman bakan gitti, fakat miras bıraktığı zulüm, motamot sürüyor. Bay Kriz ise hâlâ, utanmadan, besin fiyatlarındaki artışa karşı, ithalatı deva olarak sunuyor.
Yaz gelince gıda ürünlerinin fiyatı düşecekmiş…

Böyle sığ bir bakış açısı olabilir mi?

Bunlar artık ne galoş giyerek gezdikleri mübarek Anadolu toprağını tanıyor; ne de çiftçimizin yaşadığı sorunları umursuyor.

Buradan iktidara sesleniyorum;

Elektrik zamlarını geri alın! pic.twitter.com/p04zORrIg1

— Meral Akşener (@meral_aksener) April 18, 2022

“AMA İNATLA DİNLEMEDİLER”

• Tekraren söylemiş olduk; ‘İthalatla, besin enflasyonunu düşüremezsiniz’ dedik. ‘İthalat ile fakat, kendi çiftçinizin, artan maliyetler karşısında ezilmesine yol açarsunuz. Enflasyonu daha da tırmandırırsınız’ dedik. ‘Bu sarmaldan tek çıkış yolu, çiftçilerimizi teşvik ederek, destekleyerek, üretimi artırmaktır’ dedik. Fakat inatla dinlemediler. Neymiş?
“ELEKTRİK ARTIRIMLARINI GERİ ALIN”

• Yaz gelince, besin mamüllerinin fiyatı düşecekmiş. Yahu, bu biçimde sığ bir bakış açısı olabilir mi? Bunlar artık, ne galoş giyerek gezdikleri, mübarek Anadolu toprağını tanıyor, ne de çiftçimizin alın teriyle, üretirken yaşadığı meseleleri umursuyor.
  • Buradan iktidara, bir davette bulunmak istiyorum. Daha doğrusu, daha evvel de yaptığım bir çağrıyı bir dahalemek istiyorum: Elektrik artırımlarını geri alın. Sakin kelamla duymuyor olabilirsiniz. Artık yüksek sesle söylemiş olduk. Elektrik artırımlarını geri alın. tıpkı vakitte, acilen geri alın.