“Guardiola, Brezilya’dan 24M€ istedi”

Anje

Global Mod
Global Mod
Manchester City Teknik Yöneticisi Pep Guardiola ile ilgili Brezilya Futbol Federasyonu’ndan bir açıklama geldi.

Brezilya Futbol Federasyonu Lider Yardımcısı Francisco Novelletto Neto, birkaç yıl evvel İspanyol teknik adamla ulusal kadronun başına geçmesi için irtibata geçtiklerini söylemiş oldu. Neto, Guardiola’nın kendilerinden 24 milyon euro yıllık maaş talep ettiğini söylemiş oldu.

“24 MİLYON EURO İSTEDİ”

Brezilyalı futbol adamı açıklamasında, “Yaklaşık 3 yıl evvel Guardiola ile irtibata geçtik, menajeriyle konuştuk. Guardiola’nın Brezilya Ulusal Grubu’na teknik yöneticilik yapmayı kabul edeceğini söylemiş oldu. Fakat maaşı yıllık 24 milyon euro dedi” tabirlerini kullandı.

Neto, ayrıyeten açıklamasında, “Bunu öğrenen bir meslektaşım kalp krizi geçiriyordu. Biz 2 milyon euro önerdik. Fakat o bonuslar hariç 24 milyon euro istedi. Ülkesini terk edeceği ve Brezilya’ya geleceği için bu parayı hak ettiğini düşündü” dedi.

MİLLİ EKİBE SICAK BAKIYOR

Guardiola, daha evvel de Brezilya Ulusal Kadrosu ile anılmıştı. Bu yılın başlarında, Güney Amerika grubunun, Dünya Kupası’ndan daha sonra Tite’nin yerine İspanyol teknik adamı nazaranve getirmek istediği öne sürülmüştü. Guardiola, o periyot yaptığı açıklamada, “Manchester City ile mukavelem var, burada epey memnunum. Artık bunları tartışmanın vakti değil. Bunların nereden çıktığını bilmiyorum. Brezilya her vakit kuvvetli ve favori bir ulusal grup. Daima öyleydi ve her vakit o denli de kalacak” diye konuşmuştu.

SÖZLEŞMESİ SONA ERİYOR

İspanyol antrenör, Manchester City’den ayrıldıktan daha sonra ise bir ulusal ekibi çalıştırma fikrine sıcak baktığını lisana getirmişti. 51 yaşındaki teknik adam, “Bir daha sonraki adım, şayet bir ihtimal var ise, bir ulusal grup olacak. Copa America’da oynayan bir Güney Amerika kadrosu ya da Avrupa’da oynayan bir kadro. Bu tecrübeyi yaşamak istiyorum” demişti.

Guardiola’nın Manchester City ile mukavelesi dönem sonunda sona eriyor. İngiliz takımının idaresinin, başarılı teknik adamla Dünya Kupası içinde yeni bir kontrat imzalayabileceği açıklandı.