GSB işçi alımı müracaatları başladı mı? GSB işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB işçi alımı kuralları nelerdir?

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Gençlik ve Spor Bakanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4 bin 147 kontratlı işçi alacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 300 Ofis Çalışanı, 866 Müdafaa ve Güvenlik nazaranvlisi ile 2 bin 981 Dayanak Çalışanı (temizlik) alınacağını duyurdu.

GSB İŞÇİ ALIMI MÜRACAATLARI NE VAKİT BAŞLIYOR?

Adaylar müracaatlarını, 10 – 15 Eylül 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler.

GSB İŞÇİ ALIMI KURALLARI NELERDİR?

Alınacak 300 ofis işçisi için üniversitelerin en az lisans seviyesinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu İdaresi, Ekonometri, Memleketler arası Alakalar, İnsan Kaynakları İdaresi ve Çalışma İktisadı ve Sanayi Bağlantıları Kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafınca kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak koşulu aranacak. Ofis çalışanı alımı 2020 yılı KPSS B kümesi KPSS P3 puanı temel alınarak gerçekleştirilecek.

KPSS P93 puanı temel alınarak istihdam edilecek 866 Muhafaza ve Güvenlik bakılırsavlisi için ise üniversitelerin ön lisans seviyesinde eğitim veren kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafınca kabul edilmiş kısımlarından mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihindeki ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu unsurunda belirtilen kuralları taşıma kuralı aranacak.

KPSS P94 puanı temel alınarak alınacak 2 bin 981 Dayanak Çalışanı (Temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olmak kaidesi aranacak.