GOP federal harcamalara karşı çıkarken, tahsis iştahı artıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Geçen ay California Sözcüsü Kevin McCarthy’nin seçilmesiyle ilgili olarak devam eden tartışma sırasında, onun desteğine karşı çıkan aşırı sağcı Cumhuriyetçiler, harcamaları dizginlemek için, tahsisi zorlaştırmak da dahil olmak üzere bir dizi önlem istediler, ancak değişikliğin bir parçası olup olmadığı bilinmiyordu. Bay McCarthy’nin nihayetinde oylarını kazanmak için verdiği bir dizi taviz. Ofisi, tahsisatın nasıl ele alınacağına ilişkin açıklama taleplerine yanıt vermedi.

Şimdilik, uygulama, aksi halde şiddetle harcama karşıtı GOP’un en azından bazı kesimlerinde zemin kazanıyor gibi görünüyor. Times’ın analizine göre, Aralık ayındaki en son harcama yasa tasarısında Mart ayındaki bir öncekinden on üç Cumhuriyetçi daha tahsis edilmesini önerdi.

Geçmişte tahsisata karşı çıkan Bay Bacon bir röportajda, “Meclis kurallarına göre oynuyorum ve bölgelerimizin temsil edildiğinden emin olmak istiyorum, bu yüzden bunu yaptım” dedi. “Kuralları kabul etmeseniz bile, onlara göre oynayın çünkü aksi takdirde bölgeniz zarar görür.”

Tahsisata karşı çıkanlar, bunun eve para getirerek oy satın almaya çalışan politikacılara karşı güven eksikliğine yol açabileceğini savunuyorlar.

Kâr amacı gütmeyen bir hükümet izleme grubu olan Citizens Against Government Waste’in başkanı Tom Schatz, “Bunu Kongre tarihindeki en yozlaşmış, maliyetli ve adaletsiz uygulama olarak adlandırıyoruz” dedi ve fonun çoğunun “ya kaynak komitelerindeki” üyelere gittiğini ekledi. veya liderlikte.

En az 2,4 pound rüşvet aldığı için hapse giren eski California Cumhuriyetçi Temsilcisi Randy Cunningham’ın 2005’te istifasına yol açan biri de dahil olmak üzere, birkaç yüksek profilli skandal, milletvekillerini on yıldan uzun bir süre önce uygulamayı sonlandırmaya sevk etti. federal sözleşmeler aldığı askeri müteahhitlerden – “Duke-Stir” adlı bir yatın kullanımı dahil – dolar.

Demokratlar, son Kongrede uygulamayı yeniden canlandırdı ve revize ederek daha katı kurallar koydu, ör. B. biri, her talebin projenin neden gerekli olduğunu açıklayan bir mektupla çevrimiçi olarak yayınlanmasını zorunlu kılarken, diğeri her kanun koyucunun başvuruyla kişisel veya ailevi bir bağlantısının olmadığını belgelemesini zorunlu kılar.