Giannis: “MVP değil, yeniden şampiyon olmak isterim!”

Anje

Global Mod
Global Mod
Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, yeni bir MVP ödülünün tersine, yeni bir şampiyonluk yüzüğü kazanmak istediğini deklare etti.

The Athletic’ten Sam Amick ile yaptığı röportajda Giannis, geleceğe yönelik amaçları hakkında samimi bir biçimde konuşarak, üçüncü defa MVP seçilme üzere bir dileği olmadığını lisana getirdi:

“Yok. onu aslına bakarsan kazandım. O mevzuda başım rahat. Telefonumda toplumsal medya falan olmadığı için bunları hiç takip edemiyorum.

Bunun yerine bir şampiyonluk daha kazanmak isterim. MVP olduğumda inanılmaz şeyler hissetmiştim. Ailemle beraberydim. Keşke (merhum) babam da yanımda olabilseydi. İnanılmaz bir histi. Her şeye minnettarım, lakin bunu şampiyonluk kazandığımda yaşadığım sevinçle asla kıyaslayamam.

Şampiyonluk çeşidi otobüsündeyken ırk gözetmeksizin 200 bin kişinin kutlama yaptığını görmenin sevinciyle, MVP ödülünün sevincini karşılaştıramam. Herkes başarınızı kutluyor ve bu sevincin kaynağı siz oluyorsunuz.

50 yıldır şampiyonluk görmemiş beşerler vardı. ‘En son şampiyonluk gördüğümde iki yaşındaydım.’ falan diyorlardı. Bunun zevki hayli farklı. Kupayı yalnızca ben değil, bütün bir kent kazanmıştı. Ve yeniden başarmak istediğim şey de bu. Umuyorum ki, İlah bunu bana bahşedebilir. Bu yolda elimden gelen her şeyi yapacağım.”

NBA’de altı sefer All-Star seçilen, iki sefer MVP olan ve bir şampiyonluk yüzüğü kazanan Giannis, mesleğinin bu noktasında birçok oyuncunun asla ulaşamadığı muvaffakiyete oldukcatan ulaşmış durumda.