Gençler ragbi karşılaşmaları bitmiş oldu

Anje

Global Mod
Global Mod
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Ragbi Türkiye Birinciliği karşılaşmaları Trabzon’da bitmiş oldu.

Vakfıkebir Stadı’nda gerçekleştirilen karşılaşmalarda, 22 vilayetten 36 ekip ve 560 sportmen 5 gün boyunca gayret etti.

Diyarbakır Ergani Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi genç bayan ragbi kadrosu ile Konya Spor Lisesi genç bayan ragbi grupları içinde oynanan final maçı, çekişmeli imajlara sahne oldu.

Türkiye Ragbi Federasyonu Lideri Murat Pazan, AA muhabirine, ragbinin Türkiye’de yeni gelişen bir spor kolu olduğunu söylemiş oldu.

Federasyonun ragbiyi geliştirme çalışmalarının devam ettiğini belirten Pazan, “Her geçen gün hem genç bayanlarımızda birebir vakitte genç erkeklerimizde ragbiye olan ilgi artıyor. Bilhassa genç bayanlarımızın ilgisi bizleri sevindiriyor. Son final maçında Diyarbakır ve Konya gruplarının gayreti bizim için gurur verici bir durum.” dedi.

Pazan, karşılaşmaya dayanakları ötürüsıyla ilgili kurumların yetkililerine, misafirperverlikleri ötürüsıyla da Trabzonlulara teşekkür etti.

Vakfıkebir Belediye Lideri Muhammet Balta, ragbi karşılaşmasının 5 gündür ilçede devam ettiğini anımsatarak, “Bizim için fazlaca farklı bir aktiflik, benim de birinci sefer izlediğim bir spor kısmı oldu. Farklı bir spor kısmının ilçemizde sergilenmesi, federasyonun da karşılaşma için ilçemizi seçmesinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Genç bayanlar kategorisinde birinci olan Diyarbakır grubunun teknik yöneticisi Orhan Polat, atletlerinin fazlaca güzel uğraş ederek derece aldığını tabir etti.

Diyarbakır Ergani Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi atletlerinden Seher Yuttaş ise daha evvelki karşılaşmada Türkiye dördüncüsü olduklarını belirterek, “Ragbiyi severek yapıyoruz, Diyarbakır’ı da gururlandırdık, memnunuz. Kendimize güvendik, hocalarımız da bizlere güvendi.” dedi.

Genç bayanlarda Diyarbakır Ergani Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Konya Spor Lisesi ikinci, Kastamonu Sevim Tokatlı Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Samsun Hasan Çakın Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi grubu da dördüncü oldu.

Genç erkeklerde ise Ankara’dan Dede Korkut Anadolu Lisesi birinci, Ankara Şehit Bütünelçi Daniş Tunalıgil Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Samsun Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi üçüncü, Kocaeli Hayrettin Gürsoy Anadolu Lisesi ise dördüncülüğü elde etti.

Karşılaşmada en kıymetli erkek oyuncu Nuri Samet Koru, en bedelli bayan atlet Seher Yuttaş, sayı hükümdarı Mustafa Kuzey, sayı kraliçesi ise Amine Hazel Kurtoğlu oldu.

Federasyon Lideri Pazan, Vakfıkebir Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Rize’nin Güneysu ilçesi Kaymakamı Arif Oltulu, Vakfıkebir Belediye Lideri Balta, Güneysu Belediye Lideri Rıfat Özer, Trabzon Gençlik ve Spor Müdür Vekili Yusuf Çebi, dereceye giren gruplara Vakfıkebir ekmeği, madalya, iştirak dokümanı ve kupalarını verdi.