Furkan Korkmaz: “Maçı hala damarlarımda hissediyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
EuroBasket 2022’ye son 16 çeşidinde veda eden A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nde ulusal basketbolcu Furkan Korkmaz Türkiye’ye istedikleri üzere dönememenin kederini yaşadıklarını söylemiş oldu.

Ay-yıldızlı grubun elinden gelen çabayı ortaya koyduğunu belirten Furkan, “Deyim yerindeyse dağıldık. Çok üzücüydü. Hala Fransa maçının atmosferini, heyecanını, ıstırabını ve sevincini damarlarımda hissediyorum. Ülkeye hayli daha keyifli ve gururlu dönebilirdik lakin olmadı. Teknik takımı ve oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. Bizi destekleyen insanlarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Daha fazlaca turnuva var. Bu maçları unutturmak için epey bahtımız olacak. Umarım daha hoş günler bizi bekliyor.” dedi.

Grubun tecrübelendikçe daha güzel olacağını lisana getiren Furkan Korkmaz, “Genç bir takımız ancak ‘Genciz ve biraz daha vakte muhtaçlığımız var.’ demekten epey sıkıldım. Artık çıkıp oynamamız gereken yaşlardayız. Bu periyotta genci yahut yaşlısı kalmadı. Alışılmış ki deneyim vakit içinde gelen bir şey. Çok gurur duyulacak grubumuz var. Herkesi tekrar kutluyorum. Hoş günler yakındır.” tabirlerini kullandı.