Fatih’teki taksi kontrolünde görüntü bir daha değişmedi: ‘Değişim saatim gelmişti, hakkımı haram ediyorum’

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Takımlar Amirliği takımları tarafınca Fatih Aksaray’da, taksi şoförlerine yönelik kontrol gerçekleştirildi. Aksaray Metro İstasyonu önünde bekleyen sivil trafik polisleri, kurallara uymayan şoförleri kontrol noktasında durdurdu.

Yolcuyu, Zeytinburnu’a gitmek şartıyla taksisine alan şoför, kontrol noktasında durduruldu.

Şoföre, yolcu seçmekten aracı bağlanarak bin 823 lira para cezası kesildi. Ayrıyeten kontrollerde emniyet kemeri takmadığı belirlenen 4 taksiciye 196’şar lira para cezası kesildi.

“BAHÇEŞEHİR’E GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ, DEĞİŞİM SAATİ OLDUĞUNU BELİRTTİM”

Yolcu seçtiği için kendisine para cezası kesilen Taksici Murat Yüzügüldü, “Değişim saatim geldi. Yolcuya nereye gideceğini sormadım. Elini kaldırınca durdum ve otomobilime bindi. Bahçeşehir’e gideceğini söylemiş oldu, değişim saati olduğunu belirttim. Ben hakkımı haram ediyorum. Değişim saati olduğunu söylemiş oldum. Arabayı 15.00’te teslim edecektim” halinde konuştu.

“DALGINLIĞIMA GELDİ”

Emniyet kemeri takmayan Taksici Gültekin Öteki, “Kemerimi olağanda takarım. Bu sefer dalgınlığıma geldi” diye konuştu.

Taksici Muhsin Özcan ise “Normalde kemerimi takarım, yakın olduğu için takmadım” dedi.