Ergin Ataman’dan Fenerbahçe’ye teşekkür

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nin Dünya Şampiyonası Elemeleri’nde Belçika ve Sırbistan ile oynayacağı maçlar öncesi başantrenör Ergin Ataman, kaptan Melih Mahmutoğlu ve TBF Lideri Hidayet Türkoğlu açıklamalarda bulundu.

Oyuncular için zorlayıcı bir dönem olduğunu söyleyen Ergin Ataman, “Oyuncular ağır bir dönemden geçiyor. Bu takvimin hala FIBA tarafınca hakikat ayarlanmadığını görüyoruz. örneğin birazdan Fenerbahçe’den 4 oyuncumuzu kadrolarına uğurlayacağız zira kuvvetli bir Euroleague maçına çıkacaklar. Ben yalnızca bir idmanda bulunamayacağım lakin oyuncular bazında dert var. Perşembe günü Fenerbahçe ile maça çıkan oyuncular, cuma günü ulusal maça çıkacak. Sertaç Yüce’yi Barcelona göndermiyor. Ondan da faydalanamayacağız. Bu mevzulara bir tahlil bulunacağı söyleniyordu lakin durum hala birebir.” dedi.

Milli gruba oyuncularını gönderen ekiplere teşekkür eden Ataman, “Kulüplerimize hayli teşekkür ediyorum. Bilhassa 4 oyuncusunu ulusal ekibe gönderen Fenerbahçe’ye. Kendi kulübüm Anadolu Efes’de birebir biçimde. Kuvvetli Euroleague maratonuna karşın iki kadromuz da oyuncularını ulusal gruba gönderdi.” tabirlerini kullandı.

“SAĞLIKLI BİÇİMDE HAZIRLANAMIYORUZ”

Ataman’ın akabinde kelam alan kaptan Melih Mahmutoğlu,“4’te 4 yapmamız gereken bir müddetçteyiz. Bizim için fazlaca değerli ve adım adım bakmamız gereken bir durumdayız. Maalesef hayli sağlıklı bir ortamda oynayamayacağız. Hem hazırlanamadık birebir vakitte kulüplerimize gidip geri geleceğiz. Artık bunlara alıştık, mazeret üretmiyoruz. Dünya Kupası’na kalacak gücümüz var. Umarım en güzel biçimde maçlarımızı kapatırız.” dedi.

“OYUNCULAR FORMANIN BEDELİNİ BİLMELİ”

Son olarak kelam alan Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, “Bizim için her mili maç büyük mana tabir ediyor fakat önümüzdeki iki maçın manası tahminen de en anlamlıları olacak. Dünya Şampiyonası’na katılma manasında bizim için fazlaca kıymetli maçlar. Bütün gruba yanlarında olduğumuzu her manada hissettirmek istiyoruz. Yazla kıyasladığımız vakit farklı bir grup olacak. Genç arkadaşlarımız olacak. Bizim onlardan beklentimiz, formanın manasını bedelini bilip, sonuna kadar çaba etmeleri. İnşallah bu süreç hepimiz için olumlu biçimde sonuçlanır.” diyerek kelamlarını noktaladı.