Erdoğan: İsteyen her insanın çalışacak işi var

ahmetbeyler

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Phaselis tünelinin açılışında yaptığı konuşmada dünya genelindeki salgın ve savaş niçiniyle başlayan sıkıntılardan en az etkilenen ülkeler içinde yer aldığını savundu. Erdoğan, “Ülkemizde herkes can ve mal güvenliğine sahiptir. İsteyen her insanın çalışacak işi vardır” dedi.

Erdoğan: İsteyen herkesin çalışacak işi var

— Halk TV (@halktvcomtr) April 16, 2022

Bakan Karaismailoğlu’na hitap eden Erdoğan “Yeşilleri artırın. Yeşili severim, biliyorsun… Sen de Of’lu olduğun için senin de sevmen lazım” dedi.

‘İsteyen her insanın çalışacak işi vardır”

Erdoğan konuşmasında şunları söylemiş oldu: “Dünyanın tamamında daha ziyadesiyle yaşanan külfetleri güya yalnızca Türkiye’ye mahsus üzere göstermeye çalışanların bilhassa sıkıntısı milletin kederini lisana getirmek değil global senaryoların borozanlığını yapmaktadır. Altını çizerek yenidenlıyorum, güçten besine madenlerden teknoloji mamüllerine kadar bir fazlaca alanda yaşanan fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sorunludur. Hatta Türkiye üretim gücü ve lojistik avantajlarıyla bu ıstıraptan en az etkilenen ülkelerden biridir. Milletimden birçok da mevsim tesirinden kaynaklanan istisnai durumları felaket tellahlığının materyali haline dönüştürmeye çalışanlara prestij etmemesini istiyorum. Hamdolsun ülkemizde herkes can ve mal güvenliğine sahiptir. İsteyen her insanın çalışacak işi vardır”