Epic Games’den Ukrayna’ya rekor bağış!

Anje

Global Mod
Global Mod
Rusya’nın askeri operasyon sonucu alarak Ukrayna’ya saldırmasının üzerinden neredeyse bir ay geçti. Bu süreçte hiç bir biçimde geri adım atmayan Rusya, askerlerin yanı sıra yüzlerce sivilin de vefatına niye oldu. Tüm dünyanın pür dikkat takip ettiği savaş, bugüne dek gerçekleştirilen müzakere görüşmelerini dikkate alırsak yakın vakitte bitecek üzere görünmüyor.

Bu niçinle Ukrayna’da savaştan etkilenen şahıslara yönelik yardım kampanyaları da birbiri arkasına gelmeye başladı. Son olarak Battle Royale oyunu Fortnite ve fiyatsız verdiği oyunlarla yakından tanıdığımız Epic Games, bir süreliğine Fortnite oyun gelirlerini Ukrayna’daki savaşzedelere bağışlayacağını duyurmuştu. bir süre evvel de kampanya kapsamında Ukrayna’ya bir gün ortasında bağışlanan ölçü muhakkak oldu.

Epic Games, Fortnite ile bir günde 36 milyon dolar bağışladı

Epic Games, 20 Mart’ta yaptığı açıklamada 20 Mart ila 3 Nisan içindeki tüm Fortnite oyun gelirlerini Ukrayna’daki savaş mağdurlarına bağışlayacağını duyurdu.

Direct Relief (Doğrudan Yardım), UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu), World Food Programme (Birleşmiş Milletler Besin Programı), UNCHR (Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansı) aracılığıyla başlatılan bağış kampanyasında bir günde toplanan para ortaya çıktı.

Epic Games, geçtiğimiz saatlerde Fortnite resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ilgili yardım kuruluşları aracılığıyla Ukrayna’ya 36 milyon dolar bağışlandığını deklare etti. Gerçek parayla yapılan tüm Fortnite satın alımlarını kapsayan bu bağışın ortasında ekstra bir ölçü var mı şimdilik bilinmiyor. Sırf bir günde yapılan bu 36 milyon dolarlık bağışın 3 Nisan’a kadar bir çok artması bekleniyor.

(Kaynak: shiftdelete.com)