Emre Mecit: “Dünya şampiyonu olmak istiyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
Bu dönem çaba ettiği tertiplerdeki başarısıyla ay-yıldızlı formayı giymeye hak kazanan ulusal atlet Emre Mecit, Mersin’de 1-5 Kasım’da düzenlenecek Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nda (Raffa-Volo) kürsünün doruğuna çıkmayı hedefliyor.

5 YILDA DERECELER ELDE ETTİ

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Mersin Vilayet Temsilcisi olan ve beraberinde Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesinde vücut eğtimi öğretmenliği yapan Niyazi Kutlay’ın yönlendirmesiyle 2016’da bocce sporuyla tanışan 19 yaşındaki Emre, 5 yıl boyunca katıldığı tertiplerde çeşitli dereceler elde etti.

Emre, TBBDF’nin Ankara Kahramankazan’da 21 Ocak-1 Şubat’ta düzenlediği Türkiye Raffa Şampiyonası’nda genç erkekler “altın nokta” kategorisinde birinci sırayı aldı.

Kahramankazan’da 25-30 Mayıs’ta gerçekleştirilen Türkiye Volo Şampiyona’sında da ter döken genç bocceci, büyüklerde yarışarak “altın nokta” kategorisinde ikinci oldu.

Volo ve raffa disiplinlerindeki muvaffakiyetinin akabinde ulusal kadro seçmelerini de kazanan Emre, ay-yıldızlı formayla milletlerarası başarılara ulaşmak istiyor.

Mersin’de yapılacak Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’na hazırlanan ulusal sportmen, tertibi altın madalyayla tamamlamayı amaçlıyor.

“EVİMDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUM”

Toroslar Belediyesi Bocce Kadrosu sportmeni Emre Mecit mesleğinin en başarılı dönemini geçirdiğini söylemiş oldu.

Bu yıl ulusal formayı giymeye hak kazanmanın gururunu yaşadığını anlatan genç bocceci, “Bu yıl epeyce farklı geçti. Bir yandan mesleğimin en yeterli dönemini geçirirken, beraberinde makus anlar da yaşadım. Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları için 2 seçmeyi kaybetmiştim. Onun hüznü vardı. Bu durumu hemen atlatarak son seçmeyi kazandım. Ulusal kadro formasını giymek farklı bir his, huzur verici.” diye konuştu.

Emre, ay-yıldızlı formayla çaba edeceği Dünya Tekler-Karışık Çiftler Bocce Şampiyonaları’nın mesleğinin en kıymetli tertibi olduğunu vurguladı.

Şampiyonaya sıkı biçimde hazırlandığını lisana getiren Emre, şunları kaydetti:

“Evimde dünya şampiyonu olursam, başka bir gurur yaşarım. aslına bakarsan bunun için hayallerim var. Ailemin önünde yarışacağım, ardımda arkadaşlarım olacak. Bu sebeple daha da öz inançlıyım. Umarım burada (Mersin) dünya şampiyonu olup, adımı tüm dünyaya duyurur, kürsüde yerimi alarak ülkemi en güzel biçimde temsil ederim. .”

Emre, ekip halinde yarışacakları volo disiplininde de madalya hedeflediklerini kelamlarına ekledi.