Emrah Arslan: “Şampiyonluk ve madalya gelecek”

Anje

Global Mod
Global Mod
Genç Erkek Halter Ulusal Ekibi Antrenörü Emrah Arslan, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’ndan madalyalarla döneceklerine inandığını söylemiş oldu.

“ARNAVUTLUK’A SAVLI GİRECEĞİZ”

Arnavutluk’ta 15-25 Ekim’de düzenlenecek şampiyonaya Eryaman’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ndeki (TOHM) kampta hazırlanan Genç Erkek Halter Ulusal Ekip Antrenörü Arslan yaptığı açıklamada, şampiyonaya argümanlı hazırlandıklarını belirterek, “Akdeniz Oyunları, İslami Dayanışma Oyunları’nda ve Gençler Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanan atletlerimizle Arnavutluk’a argümanlı gideceğiz.” dedi.

Ulusal haltercilerin performanslarını pahalandıran Arslan, şunları söylemiş oldu:

“Avrupa şampiyonu Muhammet Furkan Özbek’ten, gençler dünya şampiyonu Yusuf Fehmi Genç’ten bir daha birebir kategoride yarışan dünya şampiyonu Kaan Kahriman’dan Arnavutluk’ta da şampiyonluk ve madalyalar bekliyoruz. Bu dönem Gençler Dünya Şampiyonu olan Hakan Şükrü Kurnaz’dan da madalyalar bekliyoruz. Atletlerimizin moral ve motivasyonlarının pek yüksek olduğunu görüyorum. İdmanlarımız fazlaca verimli geçiyor, ülkemizi en düzgün biçimde temsil edeceğiz.”

Antrenör Murat Korkmaz da 5 Eylül’de kampa başladıklarını anlatarak, “Arnavutluk’taki şampiyona için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Haftada 6 gün, sabah ve akşam çift idman yapıyoruz” dedi.

Sportmenlerin rakiplerini de yeterli tahlil ettiklerini kaydeden Korkmaz, “Çocukların performanslarını en yüksek düzeye getirmek için teknik ve taktik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kampımız 15 Ekim’de son bulacak, 16 Ekim’de de şampiyona için yola çıkacağız.” bilgisini verdi.

“İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTACAĞIZ”

Kadro kaptanı Ramazan Kara ise 11 yaşından beri halter yaptığını belirterek, şampiyonadan epey sayıda altın madalyayla dönmeyi hedeflediklerini belirterek, “Koparmada Avrupa şampiyonu oldum. Ayrıyeten yıldızlar kategorisinde silkmede Avrupa şampiyonluğum var. Dünya şampiyonasında ise bir kiloyla şampiyonluğu kaçırdım. Arnavutluk’ta tekrar İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyorum.” tabirlerini kullandı.