Elazığlı Buse’nin hayallerini ulusal forma süslüyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Elazığlı 15 yaşındaki kick boksçu Buse Özgür, hayallerini süsleyen ulusal forma için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yahya Kemal Beyatlı Lisesi 10. sınıf öğrencisi Buse Özgür, 5 yıl evvel ailesinin tavsiyesiyle kick boksa başladı. Çalışmalarını Gençlik Spor Merkezi’nde sürdüren Buse, ocak ayında Ordu’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Turnuvası’nda altın madalya kazandı.

Kocaeli’de 20-27 Haziran’da gerçekleştirilen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda üçüncülük kürsüsüne çıkan Buse Özgür, ulusal ekibe seçilerek Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılmak için antrenörü Zelal Şengür eşliğinde her gün çift antrenman yapıyor.

“Bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum”

Buse Özgür, AA muhabirine, 5 yıldır sürdürdüğü kick boksun kendisi için bir hayat biçimine dönüştüğünü söylemiş oldu.

Alanında yeterli bir atlet olmak için var gücüyle çalıştığını söz eden Buse, “Ağır bir spor kolu olduğu için evvela epey zorlanıyordum. Hocamın sayesinde kendimi geliştirdim. Bölgesel maçlarda dereceler elde etmeye başladım. Daima maçlara katılıyordum. Oynadıkça rakiplerimi daha âlâ tanımaya başladım. Rakiplerimin her geçen gün benden çekindiğini fark ettim. Bu beni fazlaca motive etti, hırslandırdı.” diye konuştu.

Buse, fazlaca ehemmiyet verdiği idmanlarla kendisini günden güne geliştirdiğini belirtti. Yaz tatilini sporla değerlendirdiğini anlatan Buse Özgür, gayesinin ulusal gruba girmek olduğunu söylemiş oldu.

“Milli kadroya seçildikten daha sonra bayrağımızı en hoş biçimde dalgalandırmak istiyorum.” diyen Buse, bunun için sıkı çalıştığını tabir etti.

“Başaracağıma inanıyorum”

“Bize de yol göster.” diyen okuldaki arkadaşlarına da örnek olduğunu tabir eden Buse, bu durumun kendisini keyifli ettiğini, spora daha epey bağlanmasını sağladığını aktardı.

Buse, “Ülkemiz son senelerda spor alanında fazlaca ilerledi. Ben de bu alanda katkı sunmak istiyorum. Bunun için kendimi en uygun biçimde hazırlıyorum. Başaracağıma inanıyorum.” dedi.

Antrenör Zelal Şengür ise Buse ile 5 yıldır çalıştıklarını anlatarak, şunları söylemiş oldu:

“Buse orta vermeden disiplinli bir biçimde çalışıyor. Bu gayretini gördüğüm için daha hayli üstüne düşüyorum. Yetenekli bir atletimiz. Geçmişte ağlayarak maça çıkan Buse, elde ettiği başarılardan daha sonra parmakla gösterilen bir atlet pozisyonuna geldi. Çok büyük yol kat etti. Bizim dayanağımız, kendi azmi ve yeteneğiyle daha da ilerleyeceğini düşünüyorum.”