Efrahim Kahraman, Yasemin’den olimpiyat altını bekliyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Bayan Güreş Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Efrahim Kahraman, ulusal sportmen Yasemin Adar Yiğit’ten 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya beklediklerini söylemiş oldu.

Kahraman, AA muhabirine Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da 10-18 Eylül tarihlerinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası ve yeni maksatlara ait açıklamalarda bulundu.

Yasemin Adar Yiğit’in Sırbistan’da bayanlar 76 kiloda altın madalya kazandığını hatırlatan Kahraman, “Biz buraya gelmedilk evvel ‘tarih yazacağız’ diye söylemiştik. Tarih Yasemin’le yazıldı. Yasemin’in 5 yıl ortadan daha sonra yaşadığı ikinci dünya şampiyonluğu Türk bayan güreşi için hayli manalı.” dedi.

“Yaseminle gururluyuz, inşallah daha kaç şampiyonluklara devam edeceğiz.” diyen Kahraman, “Olimpiyatlarda da altın madalya beklediğimiz bir kız. Yasemin her vakit bayan güreşinde rol modeldi. Onun istikrarlı bir biçimde gidişi gençlerimizi de ateşledi. Gençlerimizin Yasemin ablasını örnek almasıyla ileride büyük şampiyonluklar elde edeceğimize ve başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyorum.”değerlendirmesinde bulundu.

– “kuvvetli bir takımız”

Son devirde elde edilen başarılarla bayan güreşinde çıtanın daha da yükseldiğini vurgulayan Kahraman, “Biz bir daha bir tarih yazdık. Olağan ki bunun yanında sahiden 1-2 madalyamız gitti, kendimiz verdik. Bunun deneyimle birlikte düzeleceğine inanıyorum. Genç kızlarımızdan da beklentim vardı lakin burası fazlaca kuvvetli bir şampiyonaydı.” sözlerini kullandı.

Kahraman, Dünya Şampiyonası’nda Buse Tosun Çavuşoğlu’nun bronz madalya maçını son saniyelerde kaybettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Buse favoriydi, o da şampiyon olabilirdi fakat ‘kader bu biçimde’ diyelim. Daha da düzgün olması için çalışacağız. 50 kiloda son Avrupa şampiyonumuz Meskenin Demirhan sakatlığından dolayı burada olamadı. O da bizim için üzücü. Şampiyonalarda tekrar başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. 23 yaş altı ve büyüklerde kadro halinde son Avrupa şampiyonuyuz. kuvvetli bir ekibiz. Teknik takımımın, atletlerimin gözlerinde öpüyorum. Federasyonumuza da teşekkür ediyorum. Liderimiz Onur Eroğlu her vakit yanımızda, idmanlarda da bizimle ilgilendi. Vaktinde epeyce şampiyon olan bir sportmendi, bize renk kattı.”

Efrahim Kahraman, Sırbistan’da dünya şampiyonu olan Grekoromen Ulusal Kadrosu’nu da kutladı.