Efrahim Kahraman: “Tarih yazmak istiyoruz”

Anje

Global Mod
Global Mod
Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da 10-18 Eylül’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda gayret edecek A Ulusal Bayan Güreş Kadrosu, medya gününde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Sarıyer Mersinli Ahmet Kamp Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen medya gününde Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Erdem Eroğlu, A Ulusal Bayan Güreş Ekibi Teknik Yöneticisi Efrahim Kahraman, ekip kaptanı Yasemin Adar Yiğit ile ulusal atlet Buse Tosun Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu.

Şampiyonaya sıkı hazırlandıklarını belirten Gurur Eroğlu, “İşimiz sıkıntı. Dünya Şampiyonası kolay olmayacak. Türk güreşinin dünyada yeri muhakkak. Aldığımız madalyalar ortada. Misyonumuzu sürdürmek istiyoruz. Bayan Ulusal Ekibi, bizim için epey değerli. Türk güreşi altın olmadığında üzülüyor. Az vakitte fazlaca iş yapmak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

vazifeye geldiklerinden bu yana genç atletlere kıymet verdiklerine dikkati çeken Eroğlu, “Geçen seneyi altınsız kapattık. Dünya şampiyonu madalyasını alacak atletlerimiz var. Umarım her şey yolunda masraf. Birkaç altın alırsak sürpriz değil. İnşallah Türk güreşi bir daha küllerinden doğacak. Bir cüret, duruş ve biçim ortaya koymak zorundayız. Gençlere güvenmeliyiz. İnanıyorum ki Sırbistan’da Dünya şampiyonu çıkartacağız ve milletimizi gururlandıracağız.” diye konuştu.

– Efrahim Kahraman: “Tarih yazmak istiyoruz”

A Ulusal Bayan Güreş Ekibi Teknik Yöneticisi Efrahim Kahraman, genç bir takıma sahip olduklarının altını çizerek, “Her yerde tarih yazmak istiyoruz. Bir talihsizlik oldu. Meskenin Demirhan sakatlığı niçiniyle ortamızda değil. Değerli olan bayrağımızı en tepeye çıkarmak için elimizden geleni yapmak. Bu genç kardeşlerimize inancımız sonsuz. Alnımızın akıyla gidip dönmek istiyoruz.” biçiminde görüş belirtti.

– Yasemin Adar Yiğit: “Türkiye’de bayan güreşi kelam sahibi”

A Ulusal Bayan Güreş Kadrosu Kaptanı Yasemin Adar Yiğit, Türkiye’de bayan güreşinin kelam sahibi olduğunu aktardı.

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları ile olimpiyat üçüncülüğü bulunan 30 yaşındaki ulusal atlet, “Son olarak Avrupa şampiyonasında grup halinde şampiyon olduk. Türkiye’de bayan güreşi kelam sahibidir diyebiliyorum. Tam bir aile ortamındayız. Mindere çıktığımızda savaşabildiğimizi söyleyebiliyorum. Bayan gücünün farkındayız. Bayrağımız epeyce kutsal. İstiklal Marşı’nı okutmak gurur verici. Tarih yazmak istiyoruz. Bayanlar olarak muvaffakiyete her vakit açız ve ülkemizi en yeterli biçimde temsil edeceğimize inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Genç atletlere rol model olmanın kıymetine de vurgu yapan Yasemin Adar Yiğit, “Güreşe 19 yaşında başladım. Ortadaki farkı hayli çalışarak kapattım. Rol model olmak epeyce değerli. Onların yanında kendimi şanslı görüyorum. Genç atletlerle birlikte çalışarak nasıl şampiyon olunacağını gösteriyorum. Bundan dolayı da epeyce memnunum.” tabirlerini kullandı.

– Buse Tosun Çavuşoğlu: “Hedefim altın madalya kazanmak”

Son Avrupa ikincisi Buse Tosun Çavuşoğlu ise Dünya şampiyonasında kürsünün birinci basamağında yer almak istediğini kaydetti.

Çok genç ve kuvvetli bir gruba sahip olduklarını tabir eden ulusal atlet, “Tarih yazan bir kadroyuz. Oradaki gayem altın kazanmak. Ekip halinde de dünya şampiyonluğu hedefliyoruz. İnşallah bunu elde edeceğiz. İnşallah hoş sonuçlarla döneriz.” diye konuştu.