Durant: “Öfkeliyken oynamak epey daha keyifli!”

Anje

Global Mod
Global Mod
Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, “öfkeli” oynadığında basketboldan daha hayli keyif aldığını söylemiş oldu.

KD, ‘The ETCs’ isimli podcast’inde belirli bir halla oynamanın, “mutlu” ve dertsiz bir biçimde oynamaktan daha eğlenceli olduğunu itiraf etti:

“Her vakit, en sıska adam ben olduğum için her insanın bana zorbalık etmeye çalışacağını düşündüğüm bir mentalitem oldu. Yani her vakit bu fikirle oynamak zorundaydım. Bence hepimiz bu türlü oynamak isteriz. Öfke, en güzel halimizi ortaya çıkaran bir şey. Ben de o denli oynadığımı düşünüyorum.

Kendimi daha sevinçli yahut memnunken daha yeterli oynadığıma ikna etmeye çalışsam da, öfkeli bir biçimde oynamaktan daha hayli keyif alıyorum. Zira daha odaklı oluyorum ve elimden gelenin en düzgününü yapmak istiyorum. Natürel ki her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmak isterim fakat bu türlü güya biraz daha düzgün odaklandığımı düşünüyorum ve görevimi büsbütün yerine getirmeyi arzuluyorum.

Öbür hiç bir şeyin ehemmiyeti yokmuşcasına, bencilce bir yaklaşım bu. Birtakım maçlarda ekip arkadaşlarıma, koçlarıma yahut öteki birine yardım etmeye falan çalıştığım için odağımın taraftarlara ve etrafıma kaydığı oluyordu. Lakin bu mentaliteyle oynadığımda öteki hiç bir şeyin değeri olmuyor, yalnızca sessizlik oluyor ve önümdekine odaklanıp en düzgününü yapmaya çalışıyorum.

Bu anlayışın beni daha derin ve daha karanlık bir yere götürdüğünü söyleyebilirim.”

Durant bu dönem 29.7 sayı, 7.3 ribaund ve 6.1 asist ortalamalarıyla oynuyor.