Dünyaca ünlü direktör Bobby Roth, Bodrum’da

Irina

New member
Türkiye’de de ilgiyle izlenen Lost, Prison Break, Criminal Minds üzere dünya çapında dizilere imza atan Amerikalı ünlü direktör Bobby Roth, Bodrum’a geldi. Roth’un burada sinema çekmediği planladığı açıklandı.

Bodrum Cup yelken yarışlarının ödül merasimine gelen ve genel klasmanda dereceye giren yelkenli teknelere kupasını taktim eden, Lost, Prison Break, Criminal Minds üzere dünya çapında dizilerin ünlü direktörü Bobby Roth Bodrum’dan epey etkilendi.

Türkiye’nin birinci harika kahraman dizisi T-World Türkiye’nin çeşitli yerlerini kullanacak olan Roth, Bodrum’da da çekim yapmak için ilçenin turistlik ve kültürel bölgelerini gezdi. Dizinin imalcisi Bülent Turgut ile Bodrum’a gelen Roth ilçeye hayran kaldı. Bodrum’a 2’inci gelişi olan Roth Bodrum ortasında bir dizi çekmeyi planladığı öğrenildi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Amerikalı direktör Bobby Roth Türkiye’de çekimlerine başlayacakları dizi için Bodrum’da yer bakmaya geldiklerini belirterek “Türkiye’de hoş bir dizi çekimi yapacağız. Bodrum’dan da yer baktık. 15 günlük Bodrum çekimi olacak. Gezme fırsatı buldum. Bodrum’a farklı bir sinema bile çekilebilir. aslına bakarsan çekmeyi de planlıyorum. Burada romantik bir sinema çekile bilir. Çok hoş bir yer Bodrum aslına bakarsan Türkiye’yi fazlaca seviyordum, Bodrum’da Türkiye’nin cennet köşelerinden biri üzere. Bura Yelken yarışlarının ödül merasimine katıldım. İnanılmaz bir hava var. Çok hoş bir tertip olmuş” dedi.

Dünyaca ünlü direktör Bodrum’da sinema çekecek

Dizinin üretimcileri Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş’un da Bodrum’da çekilecek sinema için kolları sıvadıkları öğrenildi. Öte yandan Dizinin yapımcılarından Bülent Turgut’da yarışta dereceye giren yelkenli teknelere kupalarını taktim etti.Roth ile bir ortaya Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras ise Roth Bodrum’da bir sinema çekmek istediğini lisana getirdiğini söyleyerek “Bizim için epeyce değerli bir şey burada bir sinema çekmesi. Çok hoş bir sinema çekilebilir Bodrum’da. Dünya’da ses getirecek bir sinema Bodrum için büyük bir fırsat. Bobby Roth dünyaca ünlü bir direktördür. Dünya’da ses getiren dizilerin direktörüdür. Bugün bura da bizim ortamızda olması Bodrum tanıtımı için hayli oldukça kıymetli. Daha evvel Bodrum’a gelmişti Küresel Turizm Formuna katılmıştı lakin fazla gezememişti. Artık Bodrum Merkezde bir otelde kalıyor ve Bodrum’u baştan aşağı gezmiş ve hayran kalmış ilçemize. Roth Bodrum sinema ve dizi çekmek için hayli hoş bir plato dedi. Bizde bir toplantı düzenleyip Bodrum’da nasıl bir sinema çekebileceğini konuşacağız” dedi.