Dünya şampiyonu Sıla’nın gayesi dorukta kalmak

Anje

Global Mod
Global Mod
Elazığlı 18 yaşındaki Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonu Sıla Kartal, muvaffakiyetlerini sürdürmek için çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

Elazığ’da yaşayan ve 1,5 yıl evvel babasının arkadaşı kick boks antrenörü Cemal Bakır’dan etkilenerek kick boksa başlayan Kartal, disiplin ve azimle sürdürdüğü çalışmalarla dereceler elde etti.

Genç atlet, ailesi ve antrenörünün dayanağıyla bu yıl 12-17 Mayıs’ta düzenlenen İstanbul 7. Memleketler arası Kick Boks Dünya Kupası’nda ve haziran ayında Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Kartal, İtalya’da 30 Eylül-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonasında da elde ettiği altın madalyayla muvaffakiyetlerini tepeye taşıdı.

Son 1 yıl içerisinde 3 sefer şampiyonluk sevinci yaşayan Kartal, yeni şampiyonluklar için Şahinkaya Spor Kulübünde çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

“Bir yıl içerisinde Türkiye ve dünya şampiyonu oldum”

Kartal, bölgesel maçlarında derece elde edince kendini pora adadığını belirterek, kixk boksa büyük bir hevesle başladığını söylemiş oldu.

Güç bir spor olduğu için idmanlarda zorlandığını aktaran Kartal, günde 3 idman yaptığını kaydetti.

“2022 yılı benim yılım oldu. Hiç pes etmedim. Bağlı olduğum spor kulübünde partnerim yok. O yüzden de erkek atletlerle çalışıyorum. Bu benim için bir avantaj oldu.” sözlerini kullanan Kartal, muvaffakiyetlerini azim ve uğraşına borçlu olduğunu lisana getirdi.

Sporu severek yaptığını ve hiç pes etmediğini aktaran Kartal, şunları söylemiş oldu:

“İtalya’daki şampiyonada maça çıktığımda her vuruşumu Türkiye’yi düşünerek yaptım. Çok şükür rakibimi yenerek şampiyon oldum. Orada bayrağımızı dalgalandırdığım için hayli memnunum. Gayem dorukta kalmak. Artık olimpiyatlar için çalışıyorum.”

Yeni muvaffakiyetler için her gün çalışıyor

Antrenör Cemal Bakır da Sıla Kartal ile şampiyonluklar için her gün tertipli olarak çalıştıklarını belirtti.

Sıla’nın azimli çalışmasıyla daha fazlaca şampiyonlukla elde edeceğini lisana getiren Bakır, “Sıla Kartal bir yılı aşkın müddettir spora başladı. Kısa vakitte uygun işler yaptı. Bizi epey gururlandırdı. Bir yıl ortasında 3 altın madalya kazandı.” sözlerini kullandı.