Dünya şampiyonu bilardocular, Şırnak’ta buluştu!

Anje

Global Mod
Global Mod
Dünya 3 Bant Bilardo şampiyonu ulusal sportmen Tayfun Taşdemir ile 1997’de birebir başarıyı gösteren Yılmaz Özcan, Şırnak’ta katıldıkları bölgesel turnuvada bilardo tutkunları ile buluştu.

Güney Kore’nin Donghae kentinde 9-13 Kasım’da düzenlenen Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonası finalinde, İspanyol rakibi Ruben Legazpi’yi yenen Tayfun Taşdemir ile birebir şampiyonda 1997’de birinci olan Yılmaz Özcan, Şırnak Belediyesi Bölgesel Bilardo Turnuvası’na katıldı.

Taşdemir ve Özcan, 14 vilayetten 96 atletin katıldığı turnuvada, bilardoseverlere tecrübelerini aktardı.

Taşdemir, AA muhabirine, Güney Kore’de 48 atletin katıldığı Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nı birincilikle bitirdiği için keyifli olduğunu belirterek, bir yıl boyunca ferdi şampiyona isminin Türkiye’ye ilişkin olacağını, bunun gururunu yaşadığını söylemiş oldu.

Şampiyona öncesi Şırnak’taki turnuva programının yapıldığını kaydeden Taşdemir, “Bu sonucun akabinde benim bahtım mı onların duası mı dünya şampiyonu olarak buraya gelmem epeyce keyifli oldu. Şırnak’ta olmaktan fazlaca memnunum.” dedi.

“İyi ki geldim”

Şırnak’a birinci sefer geldiğini aktaran Taşdemir, fazlaca uygun bir turnuva geçirdiklerini ve iştirakin da beklentinin üstünde gerçekleştiğini belirterek, “Bölge halkı fazlaca misafirperver. Müspet güçleri inanılmaz, güzel ki geldim. Tecrübelerimizi bilardo sevenlere aktarmaya çalıştık. Oyunlarımızla, yapılan sohbetlerimizle var olan eksikliklerini görme talihleri oldu.” tabirlerini kullandı.

Yılmaz Özcan ise kentte bulunmanın memnunluğunu yaşadıklarını, tecrübelerini bilardo tutkunlarına aktarmanın heyecanını yaşadığını lisana getirdi.

“Onları izlerken büyük zevk aldık”

Turnuvayı izleyen öğretmen Arif Kadırhan da Şırnak’ın turnuvaya konut sahipliği yapmasından dolayı memnun olduklarını ve 2 dünya şampiyonunun kentte bulunmasının sevinçlerini katladığını vurgulayarak, “2 şampiyonun tecrübelerinden faydalandık. Onları izlerken büyük zevk aldık. Çok verimli bir turnuvaya konut sahipliği yapıldı. Bu tertibin temsilcilerine ve işletme sahibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Diyarbakır’dan turnuvaya katılan Yusuf Özesmer de oğlu Miraç ile tertipte yer aldığına dikkati çekerek, 2 bilardo ustasıyla birebir turnuvada yer almalarının büyük talih olduğunu söylemiş oldu.

Şampiyonlarla bir ortaya gelme fırsatı bulduklarını anlatan Özesmer, “Onların tecrübelerinden faydalandık. Oğlum Miraç da turnuvaya katılan en genç atlet. O da onları örnek alıp ileride fazlaca güzel yerlere gelecektir. Bilardo o denli bir spor ki izlerken bile öğrenebiliyorsunuz. Dünya şampiyonları buradaki bütün atletlere büyük tecrübe kattı.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünya şampiyonlarını izlemek için tertibe geldiğini belirten Talat Akıl ise kentin son senelerda hoş tertiplere konut sahipliği yaptığını, bilardo turnuvasının da bunlardan biri olduğunu belirterek, “Bilardo oynamıyorum lakin izlemeyi seviyorum. Ülkemiz ve Şırnak ismine memnunluk verici. Bugün Şırnak sporla, kültürle, sanatla anılmaya başladı. Bu bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” sözlerini kullandı.