Düğünde 2 kişinin vefatına sebep olmuştu: Maganda kurşununa 50 yıl mahpus

ahmetbeyler

Active member
Geçen yıl kasım ayında, Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Tepekutuğun köyü meydanındaki düğünde halay çekilirken, tabanca ve otomatik tüfeklerle rastgele ateş açıldı. Silahtan çıkan mermiler, davetlilerden Emin Alparslan ve Murat Şahin‘in bedenlerinin çeşitli yerlerine isabet etti. İhbarla düğün alanına sıhhat ve jandarma grupları sevk edildi. Sıhhat grubunun birinci müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olfazlaca Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, tüm eforlara karşın kurtarılamadı. Görgü şahitlerinin sözünden yola çıkan jandarma takımları, müteahhit Murat Yılmaz’ı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yılmaz, Alparslan ile Şahin’in vefatına niye olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

Düğün kamerası imgeleri dava dosyasında

Hakkında ‘olası kastla 2 insanın vefatına niye olma‘ kabahatinden iddianame düzenlenen Murat Yılmaz, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya taraf avukatlarının yanı sıra, ölen ve tutuklu sanığın yakınları katıldı. Tutuklu sanık Murat Yılmaz, son savunmasında olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, “Ben vurmuş olamam şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, fazlaca üzgünüm” dedi.

Dava evrakında düğün kamerası tarafınca çekilen ve 2 kişinin vurulduğu anlara ait imgelerde yer aldı. Mahkeme heyeti sanığa, ‘Olası kastla 2 kişinin vefatına niye olma‘ cürmünden başka farklı 22 yıldan toplamda 44 yıl, ‘vahim nitelikte silah kullanma‘ hatasından ise 6 yıl olmak üzere toplamda 50 sene mahpus cezası verdi.

Öte yandan mahkeme daha sonrası adliye koridorlarında sanık ve ölenlerin yakınları içinde arbede yaşandı. Polisin müdahale ettiği bireyler, adliye dışına çıkarıldı.