Dimitris Itoudis: “Bahaneler var ancak saymak istemiyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, Türk Telekom’a kaybettikleri maçın akabinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Ligde birinci defa kaybeden Fenerbahçe’nin hocasının açıklamaları şöyle:

“Öncelikle Türk Telekom’u tebrik ederim. Maçın başından sonuna kadar bizden daha yeterli oynadılar. Maça yaklaşımları bizim maça girişimizden çok daha olumluydu. Bu maçın gerektirdiği biçimde maça girdiler. Bizim maça girmemiz, istediğimiz oyunu alana yansıtmamız fazlaca uzun sürdü. Bilhassa rakibimizin iki guardı fazlaca güzel performans ortaya koydular. İkisi 40 sayı ürettiler, yüksek yüzdeyle atak ettiler ve beraberinde asistlerde ekibe katkıda bulundular. Biz maçın birinci konumundan son konumuna kadar, daha doğrusu birinci konumdan itibaren savunmada istediğimiz performansı ortaya koyamadık. İkinci yarıda daha yeterli oynadık. Performansımızı arttırdık. Baktığınız vakit ikinci yarının skor olarak üstünü bizdik ancak bu galibiyeti elde etmemize yetmedi. Şutlarda alıştığımız yüzdenin uzağında kaldık. Aslında âlâ şutlar kullandık, boş atışları bulduk lakin bunlarda isabet kaydedemedik. Maçın temel sorunu bu değildi. Zira bizim maçı kaybetmemize niye olan aslında savunmada kendi standartımıza yakın olamamızdı. şüphesiz mazeretler bununla ilgili mazeretlerimiz var lakin ben bunları saymak istemiyorum. Rakibimiz bizden daha âlâ oynadı. Onları tebrik ediyorum.”