Denetimden dönen 8 aylık gebe Ayten, kazada hayatını kaybetti

ahmetbeyler

Active member
Kaza, dün akşam saatlerinde Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyü mevkisinde meydana geldi. 55 yaşındaki İbrahim Erkul idaresindeki yolcu midibüsü, Midyat’tan Dargeçit ilçesine gitmek üzere yola çıktı. İçerisinde yolcuların bulunduğu midibüs, argümana göre şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı yol kenarındaki kayaya çarptı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi.

Sıhhat takımları, yaptıkları denetimde şoför İbrahim Erkul ile yolculardan 8 aylık gebe Ayten Gümüş ve 1 yaşındaki Feyzanur Kutluk‘un hayatını kaybettiğini belirledi. Kazada hayatını kaybedenler otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldü. Kazada annesi ölen Miraç Gümüş ile başka yolculardan Zehra Kutluk, Elif Atbacı ve ismi öğrenilemeyen 2 kişi de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gercüş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Sıhhat denetiminden dönüyormuş

Kazada ömrünü kaybeden ve kız bebek bekleyen 8 aylık gebe Ayten Gümüş’ün sıhhat denetimi için gittiği Batman’dan döndüğü öğrenildi. Ayten Gümüş, Midyat ilçesine bağlı kırsal Bağlarbaşı Mahallesi’nde sabah saatlerinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kazada hayatını kaybeden şoför İbrahim Erkul ve 1 yaşındaki Feyzanur Kutluk’un cenazeleri de yakınları tarafınca alınarak Dargeçit’te defnedildi. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Miraç Gümüş’ün hayati tehlikesinin olduğu açıklandı. Başka yaralıların ise hastanelerdeki tedavisi sürüyor.