Dame: “MVP ve şampiyonluk yüzüğü için oynuyorum!”

Anje

Global Mod
Global Mod
Portland Trail Blazers yıldızı Damian Lillard, sakatlık durumu konusunda endişelenmediğini ve gayesinin hala Portland’da şampiyonluk yaşamak olduğunu söylemiş oldu.

Lillard, sakatlıklarla dolu dönemin birçoklarında kenarda oturmasına karşın, Yahoo Sports’tan Chris Haynes’e, geri dönüşünde hiç bir şey kanıtlama muhtaçlığı duymadığını deklare etti:

“Özgeçmişim ve kim olduğum benim yerime konuşuyor. En hoş günlerimin çabucak hemen önümde olduğunu biliyorum. Bu yüzden, geri döndüğümde bilhassa beni hatırlamalarını sağlamaya odaklanmayı düşünmüyorum. Ben kim olduğumu ve neler yaptığımı biliyorum.

Ameliyat olacağımı deklare ettiktan daha sonra beşerler ’31 yaşına gelmiş, ameliyat oluyor’ falan demişlerdi. 31 yaşlı değil. Ligde benden daha büyük olan ve hala üst seviyede oynayan adamlar varken, yaşlıymışım üzere konuşuyorlar.

Ayrıyeten benim oyunum atletizme dayalı da değil. Şutörüm ben. Birinci adımım da güzeldir. Oyunu düzgün anlarım ve manipüle edebilirim. Ayrıyeten nasıl oynanacağını da biliyorum. Oyunum hoş olgunlaşacaktır.

Ve şu noktada yalnızca lig MVP’si olmak ve şampiyonluğu kazanmak için oynuyorum. Bunları başardıktan daha sonra, hayatım boyunca bu oyuna yaptığım yatırım konusunda başım fazlaca rahat olacak ve bir atlet olarak yeteneğimden tam manasıyla yararlandığımı düşüneceğim.”

Karın sakatlığıyla uğraş ettiği için bu dönem yalnızca 29 maç forma giyebilmiş olan Dame, Ocak ayında ameliyat olmuştu ve Portland ise 21 Mart’ta kendisinin dönem kapattığını duyurmuştu.