Çukurova’nın sultanlarından muvaffakiyet kelamı: “Türk hanımı için savaşacağız”

Anje

Global Mod
Global Mod
Sultanlar Ligi’nin yeni grubu Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kadın Voleybol Ekibi’nin tanıtım toplantısı düzenlendi. görüşmede konuşan Onursal Lider Soner Çetin, “Sultanlar Ligi’nde birinci sene amacımız Avrupa olacak. Avrupa’da Çukurova ve Adana Demirspor ismini dünyaya duyuracağız” dedi.

Adana tarihinde birinci sefer ‘Sultanlar Ligi’ne katılmaya hak kazanan Çukurova Belediyesi Adana Demirspor Kulübü Bayan Voleybol Takımı oyuncularının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, Kulüp Lideri İsmail Özgen, Adana Demirspor Kulübü’nü temsilen Esra Özülkü, Başantrenör Umut Uysal ve taraftarlar katıldı.

‘AVRUPA’DA İSMİNİ DÜNYAYA DUYURACAĞIZ’

Takım otobüsünü, taraftarlar meşalelerle karşıladı. Toplantı salonunda grup oyuncuları ve antrenörler tanıtıldı. Taraftarlar oyunculara tezahürat yaparak dayanak verdi. Onursal Başkan Soner Çetin, geçen yıl ekibinin şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne katılmaya hak kazandığını belirterek, “Sultanlar Ligi’ne çıktığımız vakit ‘asansör grup mı olacaksınız?’, ‘çıktığınız yıl düşeceksiniz’ diyenlere yanıt verdik. Dedik ki ‘biz gözünü Avrupa’ya dikmiş bir grup kuracağız’ Bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. Adana Demirspor kulübümüzle güç birliği yaptık. Türkiye’nin en büyük topluluğunu gerimize aldık. Şampiyon olacağız dersek hayli savlı oluruz. Dünya şampiyonlarının olduğu bir ligde oynayacağız. Sultanlar Lig’inde birinci sene gayemiz Avrupa olacak. Avrupa’da Çukurova ve Adana Demirspor ismini dünyaya duyuracağız” dedi.

‘TÜRK BAYANI İÇİN SAVAŞACAĞIZ’

Takım kaptanı Güldeniz Önal ise yaptığı açıklamada, “Bu grup her top için uğraş edecek. Buradan bir bildiride vermek istiyorum. Rakiplerimiz Adana’ya geldiğinde hiç kolay kazanamayacaklar. Dinamik, savaşan, asla pes etmeyen bir kadromuz var. Tabi ki maksadımız Avrupa ancak en hoş sonuca ulaşmak için tüm kalbimizle hem Adana için birebir vakitte Türk bayanı için savaşacağız” diye konuştu. (DHA)