Coşkun Sabah: Eski ortağım haberim olmadan çiftlikten yumurta satmış, şikâyetçi oldum

Irina

New member
Müzikçi Coşkun Sabah, eski ortağı Ö.A. hakkında, kendisinden habersiz yumurta sattığı savıyla hata duyurusunda bulunduğunu deklare etti. Kendisi hakkındaki ‘dolandırıldı’ sözlerinin hakikat olmadığını söyleyen Sabah, “Eski ortağım, buradan haberim olmadan yumurta satmış. Kayıtlara geçmemiş ve oradan alınan parayı cebine indirmiş. Kendisinden şikâyetçi oldum. Şu anda yargı süreci başlayacak. Dolandırılma olayı diğer bir olay; çiftlikten yolsuzluk yapılması, suistimal olması diğer bir olay” dedi.

2 gün evvel iş ortağı olan arkadaşı Ö.A. tarafınca dolandırıldığı tarafında çıkan haberler üzerine çiftliğe gelen Sabah, açıklamalarda bulundu. Eski ortağının kayıt altına almadan yumurta satışı yaptığını tespit ettiklerini belirten Sabah, “Bu haziran-temmuz aylarında yaşanan bir olay. Geçen gün çıkan haberlerde sert bir anlatım var. Dolandırılma olayı öteki bir olay, çiftlikten yolsuzluk yapılması, suistimal olması diğer bir olay. O ‘dolandırılma’ sözü nereden duyulmuşsa. Eski ortağım, buradan haberim olmadan yumurta satmış. Bizim sistemimizde yumurta almak için birisi gelir ve alınan paralar resmi kayıtlara girer. O ne yapmış? Kayıtlara geçmemiş. Oradan alınan parayı cebine indirmiş. Dolandırılmak öteki bir şey” dedi.

“Kendisinden şikâyetçi oldum”

Eski ortağı hakkında savcılığa şikayette bulunduğunu ve yargı sürecinin başladığını kaydeden Coşkun Sabah, “Bu kişi hizmet ortağı aslına bakarsan. Ne şirkette payı var ne özel bir muahedesi ne de imzam var. hiç bir şey yok, hizmet karşılığı çalışıyordu. O aslına bakarsanız nitelikli dolandırıcı. Bursa’da biroldukça icra evrakları var. Onun açıklaması geçersiz. Nitelikli dolandırıcı. Karşılıksız çekten, bonodan ve senetten sabıka kayıtları var. Buradan sattığı yumurtalarla mahpustan kurtulmuş. Hepsini öğrendik. Bakın, ben ona rahatlıkla ‘sahtekar’ diyebiliyorum. Kendisinden şikayetçi oldum” dedi.