Çok sayıda bürokrat bakılırsavden alındı

ahmetbeyler

Active member
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara bakılırsa; Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Faik Yıldırım vazifeden alınırken, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’na 12 müfettiş atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine Başkontrolörlüklerine; Harun Gürer, İsmail Halıcı, Semih Şahin ve Turgut Sayılır, Hazine Kontrolörlüğüne ise Fatih Yetişen getirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Başmüfettişliklerine 36 başmüfettiş, Vergi Müfettişliğine 9 müfettiş atandı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nda bakılırsavlendirmeler

Ulusal Eğitim Bakanlığı Ankara Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Turan Akpınar misyondan alındı, yerine Harun Fatsa getirildi. Diyarbakır Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Eskişehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Isparta Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz bakılırsavden alındı. Adıyaman Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Ramazan Aşçı, Amasya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Türkmen, Diyarbakır Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Murat Küçükali, Elazığ Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Yiğit, Isparta Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Erhan Baydur, Kayseri Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Ayhan Teltik, Mardin Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Murat Demir, Nevşehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Polat ve Trabzon Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne Hüseyin Burak Fettahoğlu atandı.

Ticaret Bakanlığı’nda yapılan atamalar

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğüne Mehmet Ali Kılıçkaya, İthalat Genel Müdürlüğüne Mehmet Azgın, Milletlerarası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğüne Emre Orhan Öztelli, Eser Güvenliği ve Kontrolü Genel Müdürlüğüne Hakkı Karabölük, Dayanak Hizmetleri, Tasfiye İşleri ve Döner Sermaye Genel Müdürlüğüne Oğuzhan Şatıroğlu, Strateji Geliştirme Başkanlığına Süleyman Alıcı, Ticaret Müfettişliğine 3 müfettiş getirildi.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’nda misyondan almalar ve atamalar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcısı Naci Kaya ile IV. Bölge Müdürü Yusuf Taşkan nazaranvden alındı. Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcılığına Burak Okçu, Denizcilik Genel Müdür Yardımcılığına Zafer Aslan, X. Bölge Müdürlüğüne Buğrahan Çakmak, DLH Marmaray (İstanbul) Bölge Müdürlüğüne Gökhan Taş atandı. Başmüfettişliklerine ise 9 başmüfettiş atandı.

Resmi Gazete’de yapılan başka atamalara nazaran;

Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı Ulusal Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına İrfan Keskin getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Başmüfettişliklerine 7 başmüfettiş atanırken, Batman Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğüne Mehmet Aydın getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişliklerine 12 başmüfettiş atandı.

Nükleer Düzenleme Şurası İkinci Başkanlığına İsmail Hakkı Arıkan getirilirken, üyeliğine de Memduh Fatih Çınar atandı.

Eti Maden İşletmeleri İdare Heyeti Üyesi Soner Korkmaz misyondan alındı, yerine Hasan Kaymak atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Şırnak Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğüne Abdullah Ayar getirildi.