Çocukları gizlice çekip paylaşan kuşkulu yakalandı

ahmetbeyler

Active member
Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Ofis ve Güvenlik Ofis Amirliği grupları, geçen pazar günü yabancı asıllı şüphelinin bahçede oynayan çocukları gizlice görüntüye çekip toplumsal medyada paylaşması üzerine çalışma başlattı. Yapılan çalışma kararında şüphelinin Pakistan asıllı 24 yaşındaki S.A. isimli kuşkulu olduğu tespit edildi. Kelam konusu kuşkulu bugün saat 05.45 sıralarında Ümraniye Dudullu Mahallesi Göztepe Caddesinde yakalanarak gözaltına alındı. Kuşkulu S.A. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

‘Suç olduğunu bilmiyordum’

Sorgusunda manzaraları kendisinin çektiğini söyleyen S.A.’nın “Yaklaşık 3-4 ay evvel yasa dışı yollardan İran üzerinden Doğubeyazıt’a geldim. sonrasındasında İstanbul’a geldim. Gaziosmanpaşa!da açık adresini bilmediğim bir yerde yaşıyorum. Günübirlik işlerde çalışıyorum. Pasaportum ve kimlik evrakım yok. Pakistan’da karıştığım rastgele bir hatam yok. Yaklaşık 3-4 gün evvel Gaziosmanpaşa’da adresini bilmediğim bir yerde cep telefonum ile çekim yaparak paylaştım. Paylaşımım üzerine hayli yorum alınca ben de Türkçe bilmediğimden yorumları bir arkadaşa okuttum. Arkadaşım söylemesi üzerine paylaşımı çabucak sildim. Ve korktuğum için hesabı da kapattım. Ben Türkiye’ye yeni geldiğim için paylaşımın hata olduğunu bilmiyordum. aslına bakarsanız görüntüde küçük çocukların olduğunu paylaşım yaptıktan daha sonra farkettim. Benim gayem öylesine imaj çekmekti. Rastgele bir cürüm sürece maksadım yoktu. Çok pişmanım. Paylaşımların hata olduğunu öğrendikten daha sonra moralim bozuldu. Ben buraya yaşamak ve çalışmak için geldim. Cürüm işlemek kastım ve maksadım yoktur.” biçiminde tabir verdiği öğrenildi.