Cinsel istismara maruz bırakılan çocuğun gelinlikli fotoğrafı ortaya çıktı

ahmetbeyler

Active member
İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikâyetçi oldu. 6 yaşındayken 29 yaşındaki bir müritle imam nikahı kıyılan H.K.G. tabirinde cinsel istismarın kendisine bir oyun üzere gösterildiğini anlatıyor.

Fotoğraflar ortaya çıktı

Olayı ortaya çıkaran Gazeteci Timur Soykan haberin bilgilerinı anlattı ve Gazeteci Murat Ağırel ile birlikte Halk TV takımı çocuğa giydirilen gelinliği fotoğraflarla kanıtladılar.

Çocuğun 1998 yılında dünyaya geldiğini aktaran Soykan, babası Gümüşel’in tarikatın önderlerinden olduğunu söylemiş oldu ve şunları aktardı:

Yusuf Ziya Gümüşel ve ailesinin oturduğu dairenin karşısında 29 yaşındaki tarikat mensubu Kadir İstekli oturuyor. Çocuk 6 yaşına geldiğinde ona bir gelinlik giydirip 29 yaşındaki adamla imam nikahı kıyıyorlar.

Kadir İstekli o çocuğu alıp fotoğraf sütüdyosuna gdolayıyorlar. Babası Kadir İstekli’nin yanına gönderiyor. Bunların hepsi iddianamede var. Çocuk yıllar daha sonra şikayetçi olacak biz onları anlatıyoruz.

Çocuk anlatıyor bir gün daha sonra beni Kadir’in konutuna gönderdiler orada istismara uğradım. Ve Kadir İstekli diyor ki; bu bir oyun, sen benim karımsın ben senin kocanım.