CHP’den istifa edip AKP’ye geçti: Mahçup etmeyeceğim

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
İstanbul’da 2019 mahallî seçimlerinde CHP’den Sultangazi Belediye Meclis Üyesi olan Fahrettin Yürek, AKP İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen merasimle AKP’ye geçti. Yürek’e rozetini AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe taktı.

2019 mahallî seçimlerinde CHP’den Sultangazi Belediye Meclis Üyesi olan Fahrettin Yürek, AKP İstanbul Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen merasimle AKP’ye geçti. Yürek’e parti rozetini AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe taktı. Merasime AKP İstanbul Vilayet Lider Yardımcıları, AKP Sultangazi İlçe Lideri Süleyman Yiğitoğlu, Sultangazi Belediye Lideri Abdurrahman Dursun, Yürek ailesi ve hayli sayıda teşkilat mensubu katıldı.

“MUTLU VE GURURLUYUM”

Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen merasimde konuşan Fahrettin Yürek, “Bu sonucu almamda en büyük etkenlerden biri Vilayet Liderimiz Osman Nuri Kabaktepe’nin samimiyeti ve itimadı olmuştur. Kendisine ve teşkilatına bir kere daha teşekkür ediyorum. Keyifli ve gururluyum. Allah’ın müsaadesiyle bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Ailemle bir arada bu kutlu davaya en güzel biçimde hizmet etmeye çaba edeceğim” dedi.

“AKP GÜÇLENEREK BÜYÜYOR”

“Hizmet kervanımız güçlenerek büyüyor” diyen AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ise, “İnsan, dünyaya bıraktığı şeydir’ derler. Biz de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde arkamızda hem insanlık için hem Türkiye için tıpkı vakitte İstanbul için hoş ve iyi hizmetler bırakmak için çalışıyoruz. Bu hizmet kervanında her birimizin katkısı fazlaca değerli. Ben yeterli niyetinden ve teveccühünden dolayı hem Fahrettin kardeşime birebir vakitte onunla bir arada buraya gelen aile üyelerine ve sevenlerine yinedan teşekkür ediyorum. Bizim kederimiz Türkiye’nin geleceğini inşa etmektir. Bunu tek başımıza değil daima birlikte güç birliğiyle başaracağız. İşte bu nokta Fahrettin kardeşimiz soyadı üzere yürekli bir davranış ortaya koyduğu için tebrik ediyorum. Güzel uğurlu olsun” diye konuştu.

“HİZMET İÇİN HAKİKAT ADRESTE”

AKPSultangazi İlçe Lideri Yiğitoğlu ise, “Fahrettin Yürek kardeşimize yinedan güzel geldin diyorum. Kendisi çalışkan, çabalı ve özverili bir kardeşimizdir. İlçemize ve İstanbul’a daha âlâ hizmet edebilmek için artık gerçek adreste. Bundan bu biçimde yol ve dava arkadaşı olarak birlikte hareket edecek olmaktan memnunluk duyuyorum. Kaç başarılara, seçim zaferlerine daima birlikte erişebilmek duasıyla güzel uğurlu olsun” tabirlerini kullandı.

“GÖNÜL BİRLİKTELİĞİ BİZİMLE OLAN BİR KARDEŞİMİZDİ”

Sultangazi Belediye Lideri Dursun da şunları söylemiş oldu:

“Fahrettin kardeşimiz, gönül beraberliği bizimle olan bir kardeşimizdi. bir süre farklı yollara gitmiş olsa da ana yuvasına dönmüş oldu. Varlığıyla bize güç katacaktır. Bugünden itibaren Cumhurbaşkanımızın liderliğinde davamıza daima birlikte hizmet edeceğiz.”

Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, oturmadığı konuta İSKİ tarafınca gönderilen su borcuna isyan etmiş, İBB idaresini eleştirmişti. Kelam konusu yanlışın telafi edilmesi yerine CHP idaresinin sert yansısıyla karşılaşan Yürek, toplantılara dahi çağrılmamıştı. Bunun üzerine CHP’den istifa edip bir süre bağımsız olarak çalışmalarını sürdüren Yürek, AKP saflarına geçti.