Cent Koleji’nden genç ulusal hentbolculara takviye

Anje

Global Mod
Global Mod
Cent Koleji, 16 Yaş Altı Kız Ulusal Hentbol Kadrosu’nda yer alan birtakım atletlere tam burslu eğitim imkanı veren bir projeye imza attı.

Projenin tanıtımı, Tarabya’daki Cent Koleji Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç, Cent Koleji Yöneticisi ve THF Lider Vekili Kamil Cent ile atletlerden Viyan Asmin Avras ile Hiranur Öztürk katıldı.

Burada açıklamada bulunan Uğur Kılıç, fazlaca değerli bir gün yaşadıklarını söylemiş oldu.

Projeyi 1 ay evvel başlattıklarını belirten Kılıç, “16 Yaş Altı Ulusal Takımı’mızda forma giyen ve bu tertipte bulunmayı kabul eden atletlerimize ve tüm hasretlerine karşın onlardan uzak kalan ailelerine teşekkür ediyoruz. Çok farklı sonuçlar elde edeceğimizi ve kızlarımızla gurur duyacağımızı düşünüyorum. Cent ailesine ve lider vekilimiz Kamil Bey’e teşekkür ediyorum. Yalnızca 2 yıllık plan değil. Gayemiz olimpiyatlar.” sözlerini kullandı.

Kamil Cent ise sportif manada büyük beklentilerinin olduğunu lisana getirerek, “Bizim için kıymetli ve kıymetli bir gün. Biz okul olarak bu hoş çocuklarımızı akademik manada dolu biçimde geleceğe hazırlayıp, ruh sıhhati yerinde bireyler olarak onları olduklarından daha başarılı yerlere getirmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Atletlerden Viyan Asmin Avras, ülkelerini en düzgün biçimde temsil etmek istediklerini lisana getirdi.

Hiranur Öztürk de bu yola girerek kendilerine yeni maksatlar belirlediklerinin altını çizdi.

Toplantı, fotoğraf çekiminin akabinde bitmiş oldu.