ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin maksadı iki kupa!

Anje

Global Mod
Global Mod
Basketbolda Bitci Bayanlar Türkiye Kupası’nı kazanan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, play-off’ta gayret ettiği Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nde de şampiyonluk hedefliyor.

Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe Safiport’u 71-58 yenerek tarihinde birinci sefer kupayı kazanan Mersin grubu, FIBA Bayanlar Avrupa Kupası’nda da dördüncü olarak isminden kelam ettirdi.

Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nin olağan dönemini Fenerbahçe Safiport’un akabinde ikinci tamamlayan Mersin temsilcisi, play-off çeyrek final serisinin birinci maçında alanında karşılaştığı Bursa Büyükşehir Belediyespor’u 79-42 yenerek seriye âlâ bir başlangıç yaptı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Türkiye Kupası’nın akabinde Üstün Lig şampiyonluğuna da uzanarak dönemi çift kupayla tamamlamayı amaçlıyor.

Başantrenör Kalaycıoğlu: “Taraftar ve kent amaçlara inanmış durumda”

Grubun başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu, AA muhabirine, play-off’ta final oynamaya konsantre olduklarını söylemiş oldu.

Birinci tipi geçeceklerine inandıklarını anlatan Kalaycıoğlu, “Şu anda en değerli iş play-off cinslerini geçerek final oynamak. Adım adım, basamak basamak gideceğiz. Bursa Büyükşehir Belediyespor maçına konsantre olacağız, daha sonrasındaki cinste karşılaşacağımız rakibimize hazırlık yapacağız.” dedi.

Kalaycıoğlu, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesinin ligin en önde gelen grupları içinde gösterildiğini vurgulayarak, “Genel döneme baktığımızda lokomotif gruplar içinde artık grubumuzun da ismi en başlarda anons edilmeye başladı. Bu epey değerli bir gelişme zira kulübümüzde bir devamlılık kelam konusu. Tesisler muazzam. Taraftar ve kent amaçlara inanmış durumda.” diye konuştu.

Sakatlıkları bulunan oyuncuların da kadroya katılmasının akabinde tam takım çalışmalara başladıklarını lisana getiren Kalaycıoğlu, kalan maçlara hazır olduklarını tabir etti.

Kalaycıoğlu, FIBA Bayanlar Avrupa Kupası’nın akabinde kadrodan ayrılan oyunculara karşın âlâ bir gruba sahip olduklarını belirterek, şu biçimde konuştu:

“Biz kalan oyuncularımızla elimizden geldiğince uğraş edeceğiz, buna inanıyorum. Güzel oyuncular kadroda kaldı. Giden oyuncular kontratı gereği Avrupa maçlarının akabinde ülkelerine döneceklerdi. Kalan oyuncularımızla maçlarımızı oynayacağız ve ben oyuncularıma güveniyorum. Kulübümüz artık lokomotif ekiplerin en üstünde bence. Bu devamlılık sağlanmış durumda. Maksatlar artık daima yüksek olacaktır zira beklentiler yükselmiş durumda.”

Basketbolcular Esra ve Asena şampiyonluğa inanıyor

Takım kaptanı Esra Ural Topuz da döneme 3 kupa maksadıyla başladıklarını anlatarak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Kendi basketbolumuzu oynadığımız sürece tüm maçları kazanacağımızı düşünüyorum. İnşallah dönem sonunda da maksadımıza ulaşırız. Savlı konuşmayı sevmem lakin ligin play-off’undan dorukta ayrılmayı istiyoruz. Alanda kendi basketbolumuzu oynadığımız sürece dorukta ayrılacağımızı düşünüyorum. Kadrom için en düzgününü ve Mersin’e bu kupayı getirmek istiyorum. Kendimdilk evvel ekibimin bu kupayı alması benim fazlaca değerli.”

Oyun kurucu Asena Yalçın, çeyrek finalde 2-0’lık üstünlüğe ulaşarak seriyi kısa müddette tamamlamak istediklerini belirterek, “3 kulvarda şampiyonluk amacımız vardı, keşke ikincisi gelseydi üçüncüsünü konuşuyor olsaydık. Avrupa Kupası’nı getiremediğimiz için hayli üzüldük. Türkiye Kupası’nı kazandık, fazlaca hoş bir atmosfer vardı burada. Ligde de finale çıkarsak birebir atmosferde, seyircilerimizle birlikte ikinci kupamızı da alırız diye düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

Çeyrek final serisinin ikinci maçı 26 Nisan’da Bursa’da oynanacak.