Cam ambalaj üreticisi GCA, ÇEVKO Vakfı İdare Kurulu’na katıldı

bencede

Member
Öncülüğünü yaptığı sürdürülebilir geri dönüşüm sisteminin gelişimi amacıyla, uzman sanayi inisiyatifi ve aktif sivil toplum kuruluşu kimliklerini bünyesinde bir ortaya getiren ÇEVKO Vakfı’nın İdare Heyeti ve üyeleri, farklı sanayilerden sürdürülebilirlik odaklı markaları bir ortaya getiriyor.

Türkiye’de 25 yıldır cam üretimindeki uzmanlığını tüketicilerle ve iş ortakları ile buluşturan Gürok Kümesi bünyesinde faaliyet gösteren GCA, kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde üretim evrelerinin tamamında sürdürülebilirliği, etrafa ve beşere saygıyı sürekli ön planda tutan bir kuruluş olma özelliği taşıyor. Şirketin etrafa saygılı ve sürdürülebilir üretim anlayışı ile her geçen gün başarılarına bir yenisini daha eklediğini tabir eden GCA Genel Müdürü Dr. Abdullah Uğraş, “GCA, tüm üretim süreçlerini küresel kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde yöneten, inovatif fikir, yenilikçi tasarım ve sürdürülebilir kalite yaklaşımlarıyla dalında öncü olma tutkusunu, etrafa ve beşere olan saygısıyla birleştirmektedir. Global rekabet arenasında başarılarıyla isminden kelam ettiren markamızın, ÇEVKO Vakfı İdare Kurulu’nda temsil edilecek olmasından gurur duyuyoruz. GCA ailesi ismine, sürdürülebilir büyümeye, hayata bedel katarak üretmeye, çalışan ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz kıymetin altını bir sefer daha çizmek isterim” dedi.

1991 yılında ambalaj atıklarının geri dönüşümüyle, etrafın korunması, toplumsal gelişim ve iktisada katkı sağlamak hedefiyle kurulan ÇEVKO Vakfı’nın, çalışmalarını 30 yıldır artan bir ivmeyle sürdürdüğünü tabir eden ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer de, “Sürdürülebilirlik konusuna ehemmiyet veren GCA’nın, Vakfımız İdare Kurulu’na katılmasından memnunluk duyduk. ÇEVKO Vakfı olarak, son senelerda, bilhassa, iklim kriziyle savaşım ve döngüsel iktisada geçişe odaklanıyoruz. Döngüsel iktisadın en değerli süreçlerinden birisi ise üst dönüşüm. GCA’nın birikiminin, cam ambalaj atıklarının toplanarak geri dönüşümünün gerçekleştirilmesinin, sürdürebilirlik ve iklim kriziyle savaşımda geliştirdiğimiz açılımlara büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz,” biçiminde konuştu.

Hibya Haber Ajansı